کمبود پرستار در مناطق محروم در مرز هشدار

کمبود پرستار در مناطق محروم در مرز هشدار

به گزارش سراج24، اکبر رنجبرزاده با تاکید بر اینکه در کشور تعداد پرستار با تعداد بیماران همخوانی ندارد، افزود: به جهت کمبود پرستار در حوزه سلامت نسبت پرستار به بیمار بیش از ظرفیت پرستاران است و به همین جهت با استانداردهای بین المللی فاصله زیادی داریم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به جهت کمبود پرستار در کشور، گاهی پرستاران ناچار به فعالیت در شیفت‌های اضافی کاری خود هستند که همین امر فشار کاری را بر آنها دو چندان می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فشار کاری به پرستاران سختی کار آن ها ر افزایش می دهد، تصریح کرد: گاهی همین امر سبب شده امکان خدمت رسانی به بیماران نیز کاهش یافته و خطر اجرای دستورات پزشک به صورت دقیق دچار نقصان شود که در این میان بیماران متضرر خواهند شد.

وی یادآور شد: برای رسیدن به نقطه مطلوب در به کارگیری نیروی پرستار راه نرفته زیادی وجود دارد و با جایگاه جهانی و منطقه ای فاصله داریم و باید تلاش شود تا از ظرفیت فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری استفاده شده و آن‌ها را در حوزه سلامت به کار گرفت ضمن آنکه لازم است با توجه به سختی کار، خدمات مناسبی نیز به این قشر ارایه شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: البته ناگفته نماند که برخی از پرستاران نیز انتظار دارند در بیمارستان های مدرن استخدام شوند در حالی که بسیاری از مناطق دورافتاده از ارایه خدمات پرستاری محروم هستند و باید توزیع پرستاران نیز با دقت نظر بیشتری در مراکز درمانی صورت گیرد.

 
منبع: فارس

 

اخبار مرتبط

تأثیر ویتامین «د» در کاهش ابتلا به سرطان سینه

امضا تفاهم نامه علوم پزشکی تهران و دانشگاه ملی سنگاپور

هوس‌های مهم غذایی را بشناسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha