رسوایی جدید در فوتبال برزیل

رسوایی جدید در فوتبال برزیل

به گزارش سراج24، ‌به نقل از آس، شبکه ARD آلمان شنبه شب، ماجرای دوپینگ در ورزش برزیل را فاش کرد که در آن نام روبرتو کارلوس و برخی از بازیکنان این کشور دیده می‌شود.

این شبکه پیش از این رسوایی در ورزش روسیه را اعلام کرده بود که در نهایت منجر به اخراج دوومیدانی روسیه از المپیک ۲۰۱۶ ریو شد.

بر اساس اعلام ARD برزیل در مناطق محلی نظارت کامل بر دوپینگ نداشته است و استفاده از مواد ممنوعه زیاد بوده است. به همین خاطر مراکز رسمی برای کاهش دوپینگ و کنترل آن سخت‌گیری می کنند.

تیم گزارشگر آلمانی، عامل اصلی این دوپینگ را دکتر جولیو سزار آلوس اعلام کرد. دکتر برزیلی فاش کرد که خیلی از بازیکنان برزیل از جمله مدافع پیشین رئال مادرید مواد ممنوعه استفاده کردند.
آلوس گفت‌:  روبرتو کارلوس زمانی که ۱۵ سال داشت به مطب من آمد.

روزنامه نگاران نام بازیکنانی که در سال ۲۰۰۲ دادگاه برزیل درباره دوپینگ روی آن‌ها تحقیق می‌کرد را پیدا کردند. این تحقیقات ناگهان توسط دادگاه برزیل متوقف شد. زمانی که روزنامه نگاران به سراغ این پرونده رفتند دادگاه برزیل اعلام کرد چنین تحقیقاتی وجود نداشته است. پس از این که آن‌ها اسنادی را با مهر دادگاه نشان دادند قاضی گفت: چنین پرونده‌ای وجود داشته است اما  چون به نتیجه‌ای نرسیدیم نمی‌توانم چیزی در این باره بگویم.

منبع: ایسنا

 

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha