تفحص از سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها

تفحص از سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی از بررسی تحقیق  و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با حضور وزیر اقتصاد و متقاضیان تفحص در جلسه روز سه‌شنبه 2 خرداد کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

وی درباره مهم‌ترین محورهای این  تحقیق و تفحص گفت: به دلیل برابر نبودن درآمدها و هزینه‌ها برخی از نمایندگان معتقدند باید تحقیق و تفحصی از این سازمان انجام شود.
نماینده مردم سنقر در مجلس با بیان اینکه در زمان تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها میزان پرداختی به هر نفر 45 هزار تومان تعیین شد، خاطرنشان کرد: در زمان تصویب قانون  قیمت حامل‌های انرژی نسبت به امروز رقم پایین‌تری داشت  اما در حال حاضر هزینه آب، برق و گاز افزایش پیدا کرده و همچنین برخی از دهکهای بالای جمعیت از دریافت یارانه حذف شده‌اند اما میزان پرداخت یارانه به هر نفر همان میزان باقی مانده است.
حجت الاسلام حسینی‌کیا همچنین گفت: متقاضیان تفحص معتقدند با توجه به ثابت ماندن میزان پرداختی به هر نفر و افزایش هزینه حاملهای انرژی در نتیجه اضافه در‌آمد برای دولت ایجاد می‌شود که باید مشخص شود این مقدار درآمد در چه حسابی و چگونه هزینه می‌شود.
وی تصریح کرد: عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، علل افزایش قیمت بی‌رویه قیمت حامل‌های انرژی، چگونگی هزینه‌کرد منابع هدفمندی و بررسی سایر مباحث مرتبط با موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها از دیگر محورهای تحقیق و تفحص است.
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

اگر اعتماد میان فعالان اقتصادی و دولت از بین برود دیگر سنگ روی سنگ‌ بند می‌شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha