توصیه مراجع تقلیدبه رئیس‌جمهور منتخب

توصیه مراجع تقلیدبه رئیس‌جمهور منتخب

به گزارش سراج24، صبح امروز در حالی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر آغاز شد که در کنار حضور مقام معظم رهبری ، علما و مراجع نیز در شهر قم پیش‌قدم حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی بودند.

این انتخابات با توجه به شرایط پسا برجام در داخل کشور و ناامنی‌های منطقه‌ای در سال‌های اخیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تأکیدات مقام معظم رهبری و علما برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی نیز  نشان از همین حساسیت‌هاست و مردم با حضور حداکثری خود سند امنیت و حفظ نظام را امضا می‌کنند.
برگزاری متوسط یک انتخابات در سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز بارزترین نشانه مردم‌سالاری در جمهوری اسلامی بوده که جذابیت  پوشش چنین حماسه‌ای در شرایط فعلی جهان ،570 خبرنگار از 42 کشور جهان را به ایران کشانده است.
علما و مراجع  با آگاهی از همه این شرایط و توجه ویژه جهان به ایران در چنین روزی  پیش‌قدم حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی بودند.
رئیس‌جمهور منتخب خود را متعلق به همه ملت بداند
آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر فراموشی همه گفت‌وگوها و اتفاقات دوران تبلیغات اظهار داشت: کسی که انتخاب می‌شود رئیس‌جمهور همه مردم بوده و در انتخاب یاران و همراهانش باید فراجناحی عمل کرده از همه ظرفیت‌های استفاده کند.
مرجع تقلید شیعیان حل مشکلات مردم را منوط بر همکاری همه مردم و مسئولان دانست و افزود: امیدواریم آینده خوبی در انتظار ملت شریف ایران باشد.
مردم فردی استکبارستیز، ولایتمدار و خدمتگزار را ‌برگزینند
آیت‌الله نوری همدانی نیز با تأکید بر حضور مردم برای حفظ امنیت اظهار داشت: همه امروز به میدان بیایند، تا حماسه‌ بیافرینند و برای مقابله با  دشمنان و ایجاد ایمنی کشور و شکوه و عظمت آن امروز پای صندوق‌های رأی بیایند.
مرجع تقلید شیعیان رأی دادن را نوعی پاسداری از خون شهدا دانست و گفت: برای عزت این سرزمین شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌ایم و خون‌های بسیاری درراه انقلاب اسلامی داده‌شده است.
وی در ادامه افزود: ما شخص خاصی را برای مردم معین نکرده‌ایم، و تنها شاخص‌ها و معیارها را گفته‌ایم که باید استکبارستیز، ولایت مدار و خدمت گذار باشد از همین رو باید شخصی را انتخاب کنیم که برای ایجاد ارزانی در کشور برنامه داشته باشد و خدمت کند.
مردم فرد صالح و مؤمن را برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی انتخاب کنند
آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در ساعات اولیه صبح پای صندوق رأی حاضرشده و رأی خود را در حالی به صندوق انداخت که شرکت در انتخابات را بر اساس قوانین جمهوری اسلامی وظیفه همگان دانست و اظهار داشت: باید بر اساس قوانین اسلامی وظیفه‌شناس باشیم و در تمامی صحنه‌هایی که احتیاج است درصحنه حضور پیدا کنیم.
مرجع تقلید شیعیان نظر امام خمینی (ره) درباره انتخاب فرد شایسته را حجت ذکر کرد و گفت:  حضرت امام خمینی(ره) فرموده‌اند فردی باید انتخاب شود که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی حرکت کند نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.
وی در ادامه  خاطرنشان کرد: باید فرد صالح و مؤمنی سرکار بیاید که برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی تلاش کند.
همه مردم برای عزت کشور پای صندوق‌های رأی بروند
آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز هنگام انداختن رأی خود به صندوق با ابراز امیدواری به عنایات حضرت ولیعصر(عج) مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کرد و افزود: امیدوارم ایران و مردم در سایه توجهات ولیعصر(عج) بهترین انتخاب را داشته و موفق و سربلند باشند.
مرجع تقلید شیعیان  با اشاره بر لزوم حفظ عزت و سربلندی مردم گفت: مردم با حضور پرشور خود باعث عزت و سربلندی کشور می‌شوند.
مسئولان قدر تلاش و ازخودگذشتگی مردم را بدانند
آیت‌الله جوادی آملی نیز پس از حضور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا  اظهار داشت: مردم در دین اسلام و در محضر امیرالمؤمنین(ع) به‌عنوان جایگاه اصلی هستند،مردم  در دین اسلام محوریت اصلی رادارند و جایگاه آن‌ها صرفاً به دلیل جمهوریت و انتخابات نیست.
وی ادامه داد: دفاع مقدس را همین مردم حفظ کرده‌اند، مسئولان باید این تلاش و ازخودگذشتگی را قدر بدانند و مردم تا وقتی‌که درصحنه حضور دارند برای کشور هیچ‌گونه مشکلی پیش نمی‌آید، زمانی که کیف و جیب مردم خالی باشد مردم در حمایت از کشور کم می‌آورند و با تعارض نمی‌شود کشور را اداره کرد.
مردم برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کنند
آیت‌الله سید محمد علوی گرگانی پس از انداختن رأی خود در صندوق اظهار داشت: از خداوند می‌خواهیم سرنوشت مملکت به دست بزرگواری بیفتد که در کارها عمل به دستورات الهی را مدنظر داشته باشد.
وی بابیان اینکه مردم همانند دیگر صحنه‌ها و انتخابات گذشته همچنان درصحنه حضورداشته باشند، افزود: مردم برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کنند.
29 اردیبهشت سال 1396 بار دیگر روز حماسه ملی در تاریخ نام نهاده می‌شود و مثل تمام‌روزهای حساس این انقلاب علما و مراجع در صف اول و پیشاپیش مردم درصحنه حضور داشتند.

منبع: تسنیم

 

اخبار مرتبط

دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پیرغلام تبریزی

همه کشورهای اسلامی به یاری لبنان بشتابند

0 نظر

ارسال نظر

capcha