ثابتی مطرح کرد

درخواست از مسئولان قضایی برای رسیدگی به تهدید روستائیان برای رای دادن به روحانی/ نباید آرای سالم روستائیان تحت‌الشعاع امیال سیاسی قرار گیرد

درخواست از مسئولان قضایی برای رسیدگی به تهدید روستائیان برای رای دادن به روحانی/ نباید آرای سالم روستائیان تحت‌الشعاع امیال سیاسی قرار گیرد
به گزارش سراج24،مجتبی ثابتی یک فعال دانشجویی ضمن اشاره به اخباری مبنی بر تهدید روستائیان برای کسب آرای آنان به‌نفع روحانی از سوی دهداران و بخشداران، بیان داشت: اخیراً در برخی از نقاط روستایی کشور با عملی مواجه می‌شویم که در طول تاریخ ایران و انقلاب از حیث تحجر و خیانت بی‌بدیل و بی‌نظیر بوده است.

وی ادامه داد: حرف و حدیث‌ها و اسنادی منتشر می‌شود که برخی دهیاران به شکل‌های مختلف با وعده و تهدید پیگیر خرید آرا هستند، از جمله اینکه به روستائیان می‌گویند اگر به روحانی رأی ندهید، یارانه شما قطع می‌شود، چون رئیس‌جمهور ایران 8 ساله است.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: لذا به عنوان یک شهروند و فعال دانشجویی انتظار داریم مراجع قضایی و عناصر نظارتی بررسی‌های دقیقی در این موضوع انجام دهند زیرا آرای ملت حق‌الناس است و نباید از بزرگواری، معصومیت و ولایی بودن روستائیان سوءاستفاده شود.

ثابتی با تأکید بر اینکه رسیدگی به تهدید روستائیان برای جلب آرای آنان به‌نفع روحانی یک صیانت بزرگ در راستای مردم‌سالاری دینی است، اظهار داشت: به‌نوبه خودم از رئیس دستگاه قضا و دادستان کل کشور درخواست جدی داریم به این مسئله ورود پیدا کنند و اگر چنین اقداماتی صحت دارد، قاطعانه با آن برخورد شود.

وی اضافه کرد: در موضوعی دیگر برخی از اساتید دانشگاه‌ها در نقاط مختلف ایران، با وعده نمره دانشجویان را مجاب می‌کنند به نفع حسن روحانی رأی دهند و حتی در کانال‌های فضای مجازی که مربوط به مباحث درسی و علمی است، تبلیغ روحانی را می‌کنند. به نظر این نوع روش کسب رأی نه در شأن مردم و نه در شأن هیچ دولتی است.

این فعال دانشجویی با تأکید بر اینکه نباید آرای سالم روستائیان تحت‌الشعاع امیال خجالت‌آور سیاسی قرار گیرد، بیان داشت: اگر این دولت بخواهد به این سبک رأی‌آوری کند، باید با وی برخورد شود و به نظر می‌رسد که آیت‌الله آملی لاریجانی و حجت‌الاسلام منتظری باید در این باره ورود و وزارت کشور در این زمینه پاسخگو باشد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود

روحانی: انتخاب خلف صالح و جانشین بحق امام(ره) خواب آشفته و پیش‌بینی‌های دشمنان را فرو ریخت

مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha