سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

۲۲۰ مصدوم، 3 فوتی در زلزله بجنورد/تخریب ۵۰درصدی تعدادی از روستا/ثبت ۳۷ پس‌لرزه

۲۲۰ مصدوم، 3 فوتی در زلزله بجنورد/تخریب ۵۰درصدی تعدادی از روستا/ثبت ۳۷ پس‌لرزه
به گزارش سراج24،بهنام سعیدی گفت: شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت 22:30 روز گذشته 23 اردیبهشت زمین‌لرزه‌ه ای را با بزرگی 5.7 حوالی شهرستان پیش‌قلعه واقع در استان خراسان شمالی ثبت و تعیین مکان کردند.

وی افزود: عمق زمین‌لرزه 11 کیلومتر و محل رویداد در 19 کیلومتری پیش‌قلعه، 22 کیلومتری بجنورد، 27 کیلومتر حضار گرمخان و 257 کیلومتری مشهد است.

سعیدی ادامه داد: تا کنون این زلزله حدود 32 پس‌لرزه به همراه داشته است که بزرگ‌ ترین آنها با بزرگی 3.5 حوالی بجنورد رخ داده است (17 کیلومتری بجنورد، 21 کیلومتری پیش‌قلعه و 24 کیلومتری حصار گرمخان).

وی با بیان اینکه جمعیت پیش‌قلعه در سرشماری سال 85، 1783 نفر بوده گفت: تا شعاع 20 کیلومتری محل رویداد زمین‌لرزه 31هزار و 150 نفر زندگی می‌کنند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 3 نفر فوتی  تا این لحظه  گزارش شده است و 220 نفر مصدوم اعلام شده که 20 نفر بستری هستند.

وی افزود: قطعی برق و آب نداریم و به علت احتیاط، گاز قطع شده بود که در حال وصل جریان هستند.

سعیدی با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات در حال انجام است تصریح کرد: همه دستگاه‌های ذیربط در حال آماده‌باش هستند و امنیت با همکاری نیروی انتظامی برقرار شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: همه روستاهای منطقه خشتی و گلی است که تعدادی از روستاها 40 تا 50 درصد تخریب شده‌‌اند.

 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

عدم اقامه نماز جمعه این هفته در بجنورد و شیروان

کمک‌های بشردوستانه جهانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه

بهره‌برداری از خانه‌های جدید زلزله زدگان مسجدسلیمان

0 نظر

ارسال نظر

capcha