محمدباقر قالیباف:

اظهارات بی‌سند جهانگیری در مناظره روز گذشته را پیگیری قضایی می‌کنم/ اگر از قاچاق کالا و ارز جلوگیری کنیم تولید شغل می‌شود

اظهارات بی‌سند جهانگیری در مناظره روز گذشته را پیگیری قضایی می‌کنم/ اگر از قاچاق کالا و ارز جلوگیری کنیم تولید شغل می‌شود
به گزارش سراج24، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما اظهار داشت: اگر از قاچاق کالا و ارز که همان 25 میلیارد دلار است، جلوگیری کنیم، با همان می‌توان شغل ایجاد کرد و حتماً باید از سرمایه داخلی و خارجی نیز در این زمینه استفاده کنیم.

وی درباره ایجاد 5 میلیون شغل توضیح داد: امروز شایعاتی که درست می‌شود بیشتر از جانب دولت است، می‌گویند امکان ایجاد شغل نیست و این عددها را بنده از کجا می‌آورم؟ من می‌گویم بر اساس برنامه ششم توسعه که تصویب و ابلاغ شده است و متأسفانه دولت آن را ابلاغ نکرد و این برنامه از طرف مجلس ابلاغ شد، باید یک میلیون و دویست هزار شغل ایجاد کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جنهوری گفت: این در صورتی است که سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر نیز جویای کار به بازار کار اضافه می‌شود، یعنی اگر دولت نتواند این میزان شغل را ایجاد کند، معنای آن این است که جوانان‌مان را تباه کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: ما باید این کار را انجام دهیم و حتماً می‌توانیم با استفاده از منابع و روش‌ها این کار را انجام دهیم؛ در همین حوزه مسکن و کشاورزی اگر بتوانیم مسکن را رونق دهیم، مهندسان ما مجدداً مشغول خواهند شد و در حوزه کشاورزی نیز اگر واردات کاهش پیدا کند، مطمئناً شغل‌های جدیدی ایجاد خواهد شد و ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

*حتماً موضوع مناظره روز گذشته را پیگیری قضایی خواهم کرد

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه تأکید کرد: بنده حتماً موضوع مناظره روز گذشته را که از سوی آقای جهانگیری مطرح شد، پیگیری قضایی خواهم کرد.

محمدباقر قالیباف همچنین درباره سخنان روز گذشته آقای جهانگیری درباره واگذاری املاک، توضیح داد: بنا نیست در مناظرات حرف‌هایی زده شود که سندیت ندارد.

وی یادآور شد: به هر حال ایشان عدد و رقمی را گفتند و حرفی را زدند که دادستان محترم کل و دادستان تهران قبلاً این حرف را رد کرده و گفته بودند این وجود ندارد، ولی متأسفانه ایشان دوباره آن را تکرار کردند.

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: طبیعتاً این تخلف آشکار و دروغ بزرگی بوده و این حرف‌ها غیرمنطقی است، نه سندی ارائه دادند و از طرفی خلاف نظر دادستان کل صحبت کردند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

روایت عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از نقش جهانگیری در اجرای سند ۲۰۳۰

پیروزی مقاومت لبنان، برگ زرینی در تاریخ مبارزات منطقه است

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha