دهقان:

نام دولت یازدهم را باید «دولت بی‌برنامه» و «ضدبرنامه» گذاشت

نام دولت یازدهم را باید «دولت بی‌برنامه» و «ضدبرنامه» گذاشت
به گزارش سراج24،محمد دهقان رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه کشور بدون برنامه قابل اداره کردن نیست و همه کشورهای دنیا برنامه‌های چند ده ساله دارند، گفت: آقای روحانی اساساً ارائه برنامه ششم به مجلس را قبول نداشت و از بابت تدوین برنامه ششم در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ناراحت بود.

وی ادامه داد: زمانی که مجلس به بررسی طرح برنامه ششم اقدام کرد، دولت همکاری نمی‌کرد و پس از تصویب هم آن را ابلاغ نکرد و در تمامی بندهای کلیدی به‌ویژه بندهای مربوط به محرومان،‌ یارانه‌ها و حقوق‌های نجومی نیز مخالفت می‌کرد که صوت، تصویر و مستندات همه این‌ها موجود است.

دهقان با تأکید بر اینکه دولت یازدهم اساساً رابطه خوبی با برنامه دادن نداشت، گفت: دولت اصلاً گزارشی از اجرای برنامه‌ پنجم به مجلس نداده و اقدامی هم برای اجرای آن نکرده است.


رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر، کشور در شاخص‌های مختلف بازگشت به عقب داشته است، افزود: تراز تجاری ما که پیش از دولت یازدهم مثبت بود، در این چهار سال 20 هزار میلیارد تومان کاهش داشته و شکاف طبقاتی از 30 به 37 رسیده است.وی با تصریح بر اینکه باید نام دولت یازدهم را «دولت بی‌برنامه» و «ضدبرنامه» گذاشت، در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: البته برنامه پنج‌ساله برای اداره کشور کافی نیست و ما نیاز به برنامه‌های بلندمدت‌تر 20، 30 و 40 ساله داریم، کمااینکه کشورهای دیگر نیز چنین برنامه‌هایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: فاجعه نقدینگی که در این دولت رخ داده، در تاریخ ایران بی‌سابقه است و به 9 هزار میلیارد تومان رسیده یعنی یک و نیم برابر شده است.

دهقان با طرح این سوال که این مقدار پول چاپ‌شده در کشور به کجا رفته است؟ گفت: این پول به جیب مردم نرفته، بلکه به جیب قشر 4 درصدی رفته است.

وی با یادآوری افزایش معوقات بانکی و ورشکسته شدن بانک‌های مختلف و نیز فروپاشی بسیاری از موسسات مالی در چهار سال اخیر بیان داشت: هر روز شاهد تجمع عده‌ای از سپرده‌گذاران موسسات مالی جلوی مجلس هستیم.

*حاشیه‌نشینی از 6 میلیون به 11 میلیون نفر افزایش یافته

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف گفت: حاشیه‌نشینی از 6 میلیون نفر در سال 92 به 11 میلیون نفر در سال 95 افزایش یافته است و بسیاری از روستاهای ما تخلیه شده که همه اینها نتیجه بی‌برنامگی در کشور است.


دهقان به شکل‌گیری فساد 10 هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و حیف و میل منابع بانک سرمایه و بنیاد شهید در دولت یازدهم اشاره کرد و اظهار داشت: بی‌برنامگی دولت یازدهم به اندازه 30 سال به کشور آسیب زد.وی ادامه داد: دولت یازدهم مهار تورم را به عنوان یکی از دستاوردهای خود عنوان می‌کند، در‌حالی‌که این دولت، کشور را از چاله تورم درآورده و به چاه رکود انداخته است و موجب تعطیلی کارخانجات را فراهم آورده است.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف تصریح کرد: روحیه بی‌حالی، تنبلی، بی‌برنامگی و اشرافی‌گری در این دولت موجب تحمیل این فسادها شد و سوال اینجاست که این دولتمردانی که توان راه رفتن ندارند، چگونه می‌خواهند 4 سال دیگر نیز مسئولیت را در دست بگیرند؟

 
مبع:فارس

اخبار مرتبط

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

امیدوارم بتوانیم در مجلس برای رفع تبعیض‌های ناروا کاری کنیم

تقدیم پیام رهبر انقلاب، گفتگوهای اقتصادی و دیدار با همتایان روسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha