سید محمد حسینی:

دولت روحانی مشغول تجارت است/ مردم تحمل دولت اشرافی و تجمل‌گرا را ندارند/ زلف همه مشکلات را به برجام گره زدند

دولت روحانی مشغول تجارت است/ مردم تحمل دولت اشرافی و تجمل‌گرا را ندارند/ زلف همه مشکلات را به برجام گره زدند

به گزارش سراج24،سید محمد حسینی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان اظهار کرد: در بحث‌های سیاسی، احزاب و گروه‌ها نباید تعصب‌های جاهلیت را داشته باشیم و به هر قیمتی از کاندید و حزب و باند خود حمایت کنیم.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما تابع منطق هستیم و هر کسی را که ببینیم برای تعالی کشور و انقلاب می‌تواند بهتر خدمت کند را می‌پذیریم.

*انتخاب ما بر اساس اطلاعات باید باشد

وی عنوان کرد: معنی نظام مردم‌سالاری هم همین است که همه رأی دهند و افراد دیدگاه‌های خود را بدهند و مردم انتخاب کنند، همه تابع رأی اکثریت باشند و برخی تا زمانی که به نفع آنها بود تابع باشند و وقتی به ضررشان باشد به آشوب کشند و همه تابع قانون اساسی باشند.

حسینی با بیان اینکه رؤسای جمهوری در نخستین گام در مجلس سوگند یاد می‌کنند که به قانون پایبند باشند، ادامه داد: در سازمان منافقان می‌گفتند که باید همه اطاعت کنند در اسلام چنین چیزی نداریم، پیروی کورکورانه بدون درک و فهم نداریم و ما بررسی می‌کنیم ببینیم که چه کسی شایستگی دارد بر مسند خدمت بنشیند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتخاب ما بر اساس اطلاعات باید باشد و اول باید معیارها را بگوییم و ببینیم که چه کسی اصلح‌تر است و نخستین معیار در نظام اسلامی که امام به آن تأکید داشتند این است که فرد باید اعتقاد راسخ به امام و اسلام داشته باشد اسلامی که جامعیت دارد شامل همه مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... باشد و توانایی پاسخگویی همه نیازهای بشر داشته باشد.

*طرفداران آزادی باید نقدپذیر باشند

حسینی افزود: اخلاق اسلامی در بین کاندیداها مهم است و باید اهل صداقت باشند و اگر کسی دروغ به مردم گفت، نمی‌تواند به عنوان فردی باشد که در این جایگاه قرار گیرد باید وفای به عهد داشته باشد و اگر وعده‌ای به مردم داد به وعده خود پایبند باشد.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور اگرهم نتوانست به وعده خود عمل کند بیاید دلیل آن را بگوید کسانی که می‌گویند طرفدار آزادی بیان هستند و دیگران را متهم می‌کنند به نگاه امنیتی و انسدادی باید خود نقدپذیر باشند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: رئیس جمهور باید امانت‌دار باشد و بر اساس معیارهای قرآنی باید اهل زهد و وارستگی و ساده‌زیست باشد، کسی که دنبال منافع شخصی خود باشد نمی‌تواند خدمت کند و اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی به ضرر کشور است.

*کشور با روزمرگی و تنبلی و راحت‌طلبی اداره نمی‌شود

حسینی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید روحیه جهادی و انقلابی داشته باشد، گفت: کشور مشکلات فراوانی دارد و با کار عادی و روزمرگی و تنبلی و راحت‌طلبی کشور را نمی‌شود اداره کرد، کشور پهناور است و میلیون‌ها بیکار و محروم و کسی که در مسؤولیت هست، باید تمام وقت و توان خود را برای خدمت به مردم بگذارد و گره‌گشایی مشکلات داشته باشد.

وی تأکید کرد: باید تلاش جهادی داشته باشیم برای انسجام و حاکمیت دوگانگی نداشته باشد، رئیس جمهور دومین مقام رسمی کشور می‌شود.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: رئیس جمهور باید یک برنامه منسجم برای اداره کشور در حوزه‌های مختلف داشته باشد و یک تیم کارآمد و توانا برای اجرای آن داشته باشد و اگر تیم ضعیفی باشد نمی‌تواند موفق باشد.

*برخی نفعشان در واردات است

حسینی تصریح کرد: مدیران جامعه نباید مصالح مردم و منافع کشور را بر منافع شخصی خود مقدم بدانند دو هفته قبل وزیر صنعت در مصاحبه‌ای گفت، 2 میلیارد دلار واردات پوشاک داریم، اگر همین روال پیش برود دو سال دیگر صنعت پوشاک کشور تعطیل می‌شود، در 70 درصد این مسأله مقصر دولتی‌ها هستند، چراکه نمی‌خواهند در کشور تولید پا بگیرد.

وی گفت: واقعیت‌های جامعه را نمی‌شود کتمان کرد باید در دوره آینده رئیس جمهوری بیاید که اینها را مشکلات و مسائل کشوری قلمداد کند و کار کند، عدالت‌خواه باشد و فاصله طبقاتی در جامعه کم شود.

وزیر اسبق فرهنگ و اسلامی دولت اسلامی با بیان اینکه دولت باید به محرومان کمک کند، بیان کرد: در ابتدای انقلاب در مناطق جنوب کرمان یک دیوار در روستا نبود همه خانه‌ها کپری بود و برخی محرومیت‌ها در جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان که از تلویزیون پخش می‌شد، امام راحل اشک می‌ریختند.

حسینی با بیان اینکه بنای جمهوری اسلامی بر کم کردن فاصله طبقاتی است، افزود: در نظام بانکی اگر نگاه عادلانه باشد هیچ‌وقت به یک آدم گردن‌کلفت میلیاردها تومان تسهیلات نمی‌دهند و آن وقت جوانان با وام‌های کم در نوبت باشند.

*زلف همه مشکلات را به برجام گره زدند

وی بیان کرد: در بحث اقتصاد، اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش است و در این چهار سال صبر کردند منتظر سرمایه‌گذاران خارجی بودند و مذاکرات و مشکلات و ... بعد زلف همه مشکلات را گره زدند به برجام اما نمی‌دانستند که غربی‌ها دلسوز ایران نیستند و آنها دنبال بازار بزرگی در کشور بودند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت: ما باید روی اقتصاد مقاومتی و پیشگیری از واردات بی‌رویه، کالاهای قاچاق، معدن و ... تمرکز کنیم تا کشور از این وضعیت رهایی پیدا بکند.

حسینی افزود: باید روحیه خودباوری را مد نظر داشته باشیم ما اول انقلاب در تمام زمینه‌ها وابسته بودیم گام‌های بلندی برداشتیم و شهدای هسته‌ای تمام تونشان را به‌کار گرفتند که به غنی‌سازی 20 درصد برسیم چراکه به آنها بها داده شد و راهی نداریم جز تکیه کردن به نیروهای توانمند داخلی و باید اعتقاد داشته باشند دولت آینده جوان‌گرایی داشته باشد.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از کارگران و مهندسان از کار بیکار شدند در اکثر استان‌ها بیکاری افزایش یافته است و نیاز به تحول در این زمینه است.

*مردم تحمل دولت اشرافی و تجمل‌گرا را ندارند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: دولت کنونی دولت اشراف و ثروتمندان است در دولت تعداد زیادی مشغول تجارت و کسب و کار هستند و نمی‌توانند کشور را اداره کنند و دنبال منافع شخصی خود هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: روحانی گفته بود اگر کلید گره‌گشا نبود من نمی‌آمدم بعد از چهار سال حرف‌های خود را انکار می‌کند، الان هم عصبانی شده علیه اصل نظام و انقلاب سخن می‌گوید.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم تحمل دولت اشرافی و تجمل‌گرا را ندارند، گفت: برای اینکه روی کار بیایند دست به هر کاری می‌زنند و به مردم توهین می‌کنند و شعور آنها را نادیده می‌گیرند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

دشمنان با سیاه نمایی و جعل اخبار کذب نخواهند توانست جامعه ما را ملتهب کنند

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

سرنوشت روحانی با مجلس اصولگرا چه خواهد شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha