ویژه/گزارش سراج٢٤

پشت پرده فعالیت های انتخاباتی سیف در بانک مرکزی /آیا سیف میتواند برای روحانی دلبری کند

پشت پرده فعالیت های انتخاباتی سیف در بانک مرکزی /آیا سیف میتواند برای روحانی دلبری کند

به گزارش خبرنگار سراج24 ،  ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی سرانجام بعد از چهار سال تصمیم گرفت با خبرنگاران سخن بگوید اما نه در رابطه با فعالیت ها و اتفاقات پیرامون بانک مرکزی بلکه کاملا با رنگ و بویی سیاسی و پیرامون مسائل انتخابات ،وی خبر از تشکیل ستاد انتخاباتی روحانی در بانک مرکزی داد!
 
گویا سیف سعی دارد با این کار جایگاه از دست رفته خود نزد روحانی را بازنمایی کند و به نوعی با دلبری کردن از وی ستاد انتخاباتی روحانی را به اسم خود در بانک مرکزی ثبت کند .

طی ماه های اخیر تعطیلی و ورشکستگی چندین موسسه مالی اعتباری و اخبار ضد و نقیض در رابطه با ورشکستگی جند بانک مطرح کشور، سیف و تیم اقتصادی بانک مرکزی را در تنگنای عجیبی قرار دارد
و در ارتباط  ارز روحانی در جلسه مجمع سیف را مورد عتاب قرار داد

با این وصف به نظر می رسد سیف جایگاه خود را در دولت احتمالی بعدی روحانی خالی می بیند و بیم آن دارد تا به فرض رای آوری روحانی در انتخابات از قافله مدیران عقب بماند به همین دلیل با تشکیل ستاد اتنخاباتی روحانی در بانک مرکزی  سعی دارد دوباره دل روحانی را به دست بیاورد .

سیف که مورد حمایت رئیس دفتر ریاست جمهوری نیز هست با این کار سعی دارد تا علاوه بر دلبری از روحانی برای ماندن در قدرت، برای چند تن از رقبای اصلی خود که برای ریاست بانک مرکزی تهدیدی محسوب میشدند نوعی پرونده سازی کند تا بتواند این بار هم آنها را از رسیدن به جایگاهش عقب براند .

جالب آنجاست که بر اساس قانون انتخابات کشور این نوع تبلیغات در فضای بانک مرکزی خلاف قانون محسوب شده و می تواند از سوی قوه قضائیه پیگیرد قانونی رئیس کل و معاونین ایشان  را به همراه داشته باشد ،حال باید دید که مسئولان قضائی کشور با این جریان چه برخوردی را خواهند داشت .

اخبار مرتبط

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال

تاکید همتی منجر به کاهش نرخ ارزهای رایج در بازار آزاد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha