یادداشت مهمان/محمد عبدالهی

«سند 2030» طرح اسلام زدایی در حوزه فرهنگ و آموزش ایران

«سند 2030» طرح اسلام زدایی در حوزه فرهنگ و آموزش ایران

به گزارش سراج24،سند 2030 ثابت کرد که لیبرال‌ها، به عنوان سربازان پیاده نظام جهانی سلطه، قدم به قدم در حال یاری رسانی سیستماتیک به غرب در جهت فتح تک تک قله‌های استحاله نظام اسلامی هستند. این موضوع در چهار ساله اخیر توسط یک حقوقدان (حسن روحانی) به شکل اسناد حقوقی تعهد آور بین المللی در ابعاد سیاسی (برجام )، اقتصادی (FATF ) فرهنگی و علمی (2030) و ... به تدریج بر طوق نظام نصب شده است و به اذعان کارشناسان مربوطه پس از دولت حسن روحانی، رهایی از بندهای هر یک از این اسناد حقوقی جهانی غیرممکن یا مستلزم هزینه‌های بسیار زیاد برای نظام خواهد بود. 

سناریو تکراری است: با تمسخر آغاز می‌شود، سپس انکار، بعد از آن پذیرش و نهایتاً اعلان عمومی بعنوان "دستاورد ملی"؛ این چهار مرحله تکراری واکنش جناب حقوقدان پس از بیرون زدن دم خروس چنین اسنادی از پشت قبا بوده است. لیبرال‌ها در حال هزینه تراشی‌های دراز مدت برای نظام هستند، طوری که نظام توان سرخاراندن را از کف بدهد.

تکلیف نظام با لیبرال‌ها روشن است ولی وقتی به 2030 می رسیم، صورت مسئله به تصمیمات چهار ساله شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گره می‌خورد و مجموعه این تصمیمات در چهارساله اخیر، آنقدر ناپلئونی بوده است که آزرده خاطری مقام معظم رهبری را باعث می شود. آسیب شناسی 2030 یادداشتی مفصل و جداگانه را می طلبد با این حال نمی شود از کنار سؤالاتی بداهه از این دست به راحتی گذر کرد که: 

 آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی دانسته با پذیرفتن 2030، چراغ سبز به رخنه همجنسبازی و تعلیمات لائیک و رقص و آزادی تدریس فرق ضاله و مانند این در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران داده است؟ و آیا در جمهوری اسلامی پذیرفتنی خواهد بود که نظام در آینده به‌واسطه 2030 به دلیل ممیزی آموزگاران فرضاً بهایی و چه و چه باید به نهاد بالاسری خود (سازمان ملل) پاسخگو باشد و گرنه چوب تحریم‌های حقوق بشری با همین بهانه‌ها بالای سر او خواهد بود؟ اختلاط پسر و دختر در مدارس را چگونه ماستمالی خواهد کرد؟ دستورالعمل‌های اسلام ستیزانه ابلاغی سازمان ملل را در مدارس کشور چگونه اجرایی خواهد کرد و ده‌ها نکته برجامی جدید در حوزه آموزش و پرورش رخ خواهد داد که انسان را ناخواسته به یاد آن دیوانه و سنگی که در چاه انداخت می‌اندازد.

*شورای عالی انقلاب فرهنگی در چهار ساله اخیر دیکته‌های پر غلطی داشته که از چشمان تیزبین دلسوزان نظام دور نمانده است. سکوت مرگبار اعضای شورای انقلاب فرهنگی در نفوذ تفکر لیبرال بر آموزش و پرورش و تغییر کتب درسی در دولت روحانی قابل تأمل و اسفناک است. 

فقط در حوزه آموزش و پرورش ابتدایی می‌توان ساعت‌ها درد دل نوشت. به صورت مصداقی:

- اعضای این شورا چه پاسخی در حذف رکن "عدل" از اصول 5 گانه دین در کتب درسی دوره ابتدایی دارند؟

- آنها چه توجیهی برای تنزل کتب درسی تعلیمات دینی به کتاب پر بحث و کم محتوای "هدیه های آسمانی" دارند که آن را به یک درس خنثی و تفننی تبدیل کرده که دانش‌آموزان و آموزگاران را از درس مهم تعلیمات دینی فراری داده است؟

- درس قرآن را هم که وضعی مشابه دارد چرا و چگونه به حاشیه تدریس کشانده‌اند؟

- اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در قبال حذف خزنده دروس انقلابی نظیر "حسین فهمیده" از کتب درسی ابتدایی ، حذف متعدد دروس تاریخ اسلام و تمرکز بر اسطوره پردازی از عصر هخامنشی و تزریق تفکرات لیبرال در کتب درسی اساساً چه موضع گیری داشته‌اند؟

- وارد شدن عکس رئیس جمهور مستقر (روحانی) به انحای مختلف در مابین کتب درسی، تخلفی آشکار بوده است که شورای عالی انقلاب فرهنگی ترجیح بر سکوت در قبال آن داده است. 

-در خصوص کتب تعلیمات اجتماعی مقطع ابتدایی بی ملاحظگی به‌قدری بسیار است که یادداشتی جداگانه را می طلبد. 

این مصادیق صرفا تلنگری است بر نفوذ لیبرال بر ارکان فرهنگی نظام و بالاخص آموزش و پرورش که نظام آموزشی ما را نه در وجه علمی ارتقا دهد، بلکه وجه اعتقادی نسبی که تاکنون بوده را به طور کامل محو کند و پروژه اسلام زدایی از نظام آموزشی ایران را به دنباله راه عصر طاغوت بکشاند. 

علمای اعلام، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دلسوزان اسلام.. اینجاست که باید بیدار شویم.

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

غربی ها با سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج فرهنگ غلط خود در جوامع هستند

آموزش و پرورش را وجه‌المصالحه اهداف سیاسی خود قرار ندهید

سفر وزیر آموزش و پرورش به قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha