سیف در جمع خبرنگاران:

بخش عمده رشد اقتصادی سال گذشته مربوط به نفت است/ میزان تسهیلات نظام بانکی ٣٠ درصد افزایش می‌یابد

بخش عمده رشد اقتصادی سال گذشته مربوط به نفت است/ میزان تسهیلات نظام بانکی ٣٠ درصد افزایش می‌یابد

به گزارش سراج24،ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی امروز ظهر در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، با حضور در جمع خبرنگاران، پیرامون برنامه نظام بانکی درباره پیشبرد سیاست های اقتصاد کقاومتی در سال جاری گفت: عملکرد بانکها در سال ٩٥ بسیار درخشان بوده و یکی از نمونه های ان بحث تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط است که بسیار بیشتر از اهداف تعیین شده در نظام بانکی توانست ایفای نقش کند.

وی افزود: نظام بانکی در گسترده کردن و تعمیم دادن مقوله اشتغال و تحرک اقتصادی نقش بسیار جدی را بر عهده داشته است.

سیف با اشاره به رشد ١١.٦ درصدی اعلام شده از سوی بانک مرکزی در اذرماه سال گذشته تصریح کرد: بخش عمده این رشد اقتصادی مربوط به نفت بوده اما آمار در بخش صنعت نیز نشان می دهد فصل به فصل شاهد رشد بیشتری بوده ایم، این امر نشان دهنده جهت گیری های درستی است که در نظام بانکی اتخاذ شده است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: مشکل اساسی ما با توجه به فضای موجود، تنگناهای مالی و تسهیلاتی است که این مشکل را نیز با دقت در نوع مصرف منابع محدود حل می کنیم. یعنی تلاش ما در جهت تخصیص بهینه منابع می تواند اثر بخشی بیشتری داشته باشد این ایده در سال جاری هم ادامه می یابد.

سیف خاطرنشان کرد: 2 مشکل در نظام بانکی وجود دارد که شامل عدم تعادل در درآمد و هزینه و همچنین عدم تعادل در دارایی و بدهی است که دولت برای هریک برنامه داشته و با اقداماتی که در سال گذشته خصوصا در رابطه با افزایش سرمایه در بانکها پیگیری کرده این برنامه غاز شده ودر سال٩٦ هم گسترده تر انجام می شود.

وی گفت: در سال جاری حمایت بیشتری از فعالیت ها و سرمایه گذاری تولیدی خواهیم داشت و در کنار آن ارائه خدمات بانکی به نظام اقتصادی کشور متوقف نخواهد شد و با همان تجربه سال گذشته استمرار می یابد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: سال گذشته ٥٤٨ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظام بانکی به بخشهای مختلف اقتصادی کشور ارائه شد و پیش بینی می‌کنیم در سال جاری این میزان ٣٠ درصد افزایش یابد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

نگاه مثبت رهبر انقلاب به تولید در اقتصاد به رشد اقتصادی کشور کمک و مشکلات کنونی را برطرف خواهد کرد

بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال

0 نظر

ارسال نظر

capcha