آغاز خروج تروریست‌ها از اردوگاه یرموک در سوریه

آغاز خروج تروریست‌ها از اردوگاه یرموک در سوریه

به گزارش سراج24،پس از تلاشهای مداوم گروههای ذیربط و با همکاری ارتش سوریه و طرفهای امنیتی و کمیته های مصالحه، هم اکنون خروج صدها تروریست «هیئه تحریر الشام» (وابسته به جبهه النصره) به همراه خانواده هایشان از اردوگاه یرموک آغاز شده است.

وبگاه خبری «دمشق الآن» گزارش داد که این تروریستها در چارچوب توافق شهرهای چهارگانه که میان دولت و گروههای معارض سوری به دست آمد، به ریف ادلب منتقل میشوند.

پس از خروج عناصر هیئه تحریر الشام از مناطق اطراف مسجد جامع «الحبیب المصطفی» تا مسجد جامع «الوسیم» که 40% از مساحت کل اردوگاه را به خود اختصاص داده است، کنترل این منطقه در اختیار حکومت سوریه و گروههای فلسطینی قرار خواهد گرفت.

تکمله عملیات خروج تروریستی از اردوگاه یرموک طی روزهای آتی صورت خواهد گرفت.

همچنین در راستای اجرای توافق خروج آنان و به عنوان اقدامی برای اثبات حسن نیت دولت سوریه کمکهای غذایی از سوی هلال احمر به مناطق تحت اشغال تحریر الشام فرستاده شد و این توافق شامل داعش و گروههای وابسته به آن نیست.

طی دو روز گذشته، داعش در سه عملیات انتحاری، به عناصر تحریر الشام در مناطق خیابان 15 و تقاطع خیابان 30 و الحجر الاسود حمله کرد.

تعداد ساکنان اصلی اردوگاه یرموک هم اکنون 2500 نفر است و 3 هزار نفر دیگر نیز از مناطق مجاور حضور دارند که در منطقه «العروبه» و خیابان المدارس مستقر هستند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha