یادداشت/ قاسم جعفری

روحانی بازنده بزرگ مناظره نخست/ عدم تسلط رئیس‌جمهور به اوضاع کشور

روحانی بازنده بزرگ مناظره نخست/ عدم تسلط رئیس‌جمهور به اوضاع کشور

به گزارش سراج24،قاسم جعفری عضو هیات علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در یادداشتی به بررسی مناظره نخست نامزدهای ریاست جمهوری پرداخته و روحانی را بازنده بزرگ این مناظره دانسته است.

متن این یادداشت در زیر آمده است:

بخشی از مناظره را که من دیدم به نظرم بازنده بزرگ روحانی است، به علت عدم تسلط به اوضاع کشور، اثبات این مساله که بی جهانگیری بسیار کم می‌آورد، صبر و حوصله ندارد، اتفاقا این جا برای جلب صادقانه آرا آمده و این تظاهر به امساک نفس پسندیده نیست، مگر آن که بپذیریم خود او هم از شرایط قانع شده که رای ندارد. اخلاق را هم مراعات نکرد، در خوش بینانه‌ترین حال وی دچار فراموشی است.

انگار آقای روحانی فکر می‌کند این جا محل درس طلبگی است و او در مساله برنامه 100 روزه و قول 4 میلیون شغل و... از صنعت توریه بهره گرفته و مردم هم باید آنگونه که او با کلمات بازی می‌کند به استقبال معانی نهفته در ذهن و نیت مبارک بروند.

یک سوال اساسی هم وجود دارد حرف‌های طلب کارانه و توام با مظلوم نمایی آقای روحانی در پایان وقت اول که آیا مقررات شما اجازه می‌دهد من جواب اتهام را بدهم مرا بر آن داشت بپرسم چگونه رئیس جمهور حقوق دان بعد یک دور تجربه مناظرات و با آن همه تیم مناظره از مقررات خبر ندارد که راه طرح خواسته در مناظره چیست و آنتن زنده را مصادره به مطلوب می‌کند.

البته از عوامل برنامه هم باید پرسید این وقت اضافی برای مظلوم نمایی را به چه مجوزی به وی داده‌اند. مناظره امروز آن شائبه را که دولت را جهانگیری می‌چرخاند نه روحانی بسیار پررنگ کرد و نشان داد که خودداری اولیه روحانی از نامزدی معاون اولش بی دلیل نبود.

راستی دوستان آقای روحانی باید پاسخ دهند که امروز چه کسری از آراء خاکستری یا افراد تصمیم نگرفته را به دست آوردند. بعد از چهار سال ادعای راستگویی و عمل رئیس و معاونش چه بروز و ظهور کرد؟»

منبع:فارس

اخبار مرتبط

روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود

روحانی: انتخاب خلف صالح و جانشین بحق امام(ره) خواب آشفته و پیش‌بینی‌های دشمنان را فرو ریخت

مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha