مازندران چاق‌ترین استان کشور است/ بیش از 5 هزار نوشهری دیابت دارند

مازندران چاق‌ترین استان کشور است/ بیش از 5 هزار نوشهری دیابت دارند

به گزارش سراج24،از شهرستان نوشهر، رحیم سیدپور بعد از ظهر امروز در نشست خبری با  خبرنگاران که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد با اشاره به اینکه مرکز بهداشت و درمان به «مرکز جامع خدمات سلامت» شهری یا روستایی تغییر نام یافته است، اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان در راستای اجرای سیاست‌های وزارت بهداشت، خدمات بسیار وسیع و گسترده‌ای داریم و حضور کارشناسان در زمینه‌های مختلف حوزه  وظیفه‌مندی آنها پر رنگ است.

وی با بیان اینکه فضای جامعه را در حوزه شیوع بیماری‌ها رصد می‌کنیم، افزود: قبل از ساماندهی پزشک خانواده، هیچ آماری از بیماری‌ها در سطح کشور نداشتیم و امکان برنامه‌ریزی برای پیشگیری یا مقابله با آن وجود نداشت ولی اکنون با اجرای طرح پزشک خانواده، آمارها به مرور به دست می‌آید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه مازندران چاق‌ترین استان کشور است، تصریح کرد: بانوان بیشترین تعداد افراد چاق در مازندران را تشکیل می‌دهند و در زمینه بیماری‌های فشار خون و دیابت نیز مازندران جزء سه استان نخست کشور است.

وی درباره آمار مبتلایان به دیابت در حوزه شهرستان نوشهر گفت: در حوزه شهری 991 نفر و در روستاها 526 نفر مرد به دیابت مبتلا هستند و در حوزه شهری دیابت بانوان تعداد 2 هزار و 40 نفر زن و در حوزه روستایی یک‌هزار و 734 نفر مبتلا هستند که چاقی از عوامل بسترساز دیابت است.

سیدپور همچنین درباره تعداد مبتلایان به بیماری فشار خون در شهرستان نوشهر اظهار کرد: 2 هزار و 125 نفر زن در حوزه شهری و 2 هزار و 105 نفر زن در روستاها و نیز تعداد ‌یک‌هزار و 126 نفر مرد در حوزه شهری و 593 نفر مرد در روستاها از بیماری فشار خون رنج می‌برند.

وی در پایان گفت: در زمینه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار موظف به ارائه خدمات رایگان هستیم و بر این اساس حتی اگر بیماری مراجعه نکند ولی شناسایی شود ما نیروی خود را برای خدمات‌دهی رایگان به درب منزل وی خواهیم فرستاد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha