ادامه تظاهرات علیه اردوغان در استانبول

ادامه تظاهرات علیه اردوغان در استانبول

به گزارش سراج24،تظاهرات مخالفان تغییر قانون اساسی در ترکیه شب گذشته نیز در شهر استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه دوشنبه شب نیز همچنان ادامه داشت.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، صدها نفر از معترضان به سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه دوشنبه شب به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را به نتایج همه‌پرسی اخیر به منظور تغییر قانون اساسی این کشور که اختیارات بیشتری به رئیس‌جمهور می‌دهد، به خیابان‌ها آمدند.

روز گذشته نیز مردم مناطق مختلف استانبول با به هم زدن قابلمه و تابه از پنجره‌های خانه‌هایشان اعتراض خود را به نتایج همه‌پرسی برای تغییر قانون اساسی ترکیه نشان دادند.

همه پرسی درباره تغییر قانون اساسی ترکیه و تبدیل آن از نظام پارلمانی به ریاستی، روز یکشنبه برگزار شد و طبق گفته مقامات برگزاری همه پرسی، اردوگاه «آری» با حدود 51 درصد در برابر 49 درصد اردوگاه «نه»، در آن پیروز شدند.

در همه پرسی ترکیه برای تغییر و اصلاح قانون اساسی این کشور، بیش از 51 درصد از مردم ترکیه به این طرح رأی مثبت دادند و حدود 49 درصد مردم نیز مخالف اصلاح قانون اساسی این کشور هستند.

هدف از برگزاری همه‌پرسی روز یکشنبه ایجاد تغییرات ساختاری در قانون اساسی ترکیه و تغییر نظام این کشور از پارلمانی به نظام ریاستی است. این تغییرات به اردوغان اختیارات بیشتری داده و به او اجازه می‌دهد در صورت پیروزی در انتخابات تا سال 2029 در قدرت باقی بماند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بیانیه جدید آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان علیه ایران

تظاهرات اعتراضی معلمان آمریکایی +عکس

واکنش شاه‌سعودی به خشم عربستانی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha