شهرک «صوران» در حماه سوریه آزاد شد

شهرک «صوران» در حماه سوریه آزاد شد

به گزارش سراج24،شامگاه یکشنبه ارتش سوریه ونیروهای مقاومت با تروریستهای جبهه النصره  در شمال استان حماه درگیر شدند.

یک منبع میدانی خبر داد که ارتش سوریه موفق شده است پس از این درگیریها، شهرک مهم و راهبردی «صوران» را آزاد کند.

این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که یگانهای مهندسی ارتش سوریه در حال حاضر مشغول مین روبی و خنثی سازی بسته های انفجاری و خودروهای بمب گذاری شده هستند.

به گفته وی، ارتش سوریه عملیات گسترده و فشرده خود را به سوی شهرک «طیبه الامام» ادامه میدهد؛ شهرکی که تروریستها به سوی آن گریختند.

نیروهای سوری همچنین موفق شدند ارتفاع «بزام» و ایست و بازرسی «القبان» واقع در ورودی شرقی طیبه الامام را آزاد کنند.

یک منبع امنیتی نیز گزارش داد که تروریستهای گروه موسوم به «الحزب الإسلامی الترکستانی» (اویغور) پس از حمله ناکام به ریف لاذقیه، از این منطقه عقب نشینی کردند و برای پشتیبانی از تروریستها النصره به سوی ریف حماه حرکت کردند.

همزمان با عملیات زمینی ارتش، جنگنده های سوری و روس نیز مواضع تروریستها را در این شهرک و شهرکهای دیگری مانند «اللطامنه و کفرزیتا» هدف قرار دادند که سبب شد تروریستها از صوران فرار کنند.

تروریستها نیز در پاسخ به این عملیات نیروهای سوری، دهها موشک به سمت فرودگاه نظامی حماه شلیک کردند.

بیش از 2 هزار تروریست کشته شدند

یک منبع نظامی دیگر نیز اعلام کرد، شمار تروریستهایی که در جریان عملیات ارتش سوریه کشته شده اند به 2308 نفر رسیده است. در این میان 1325 تروریست نیز زخمی شده اند.

همچنین 9 تانک، 4 خودروی زرهی، 139 خودروی مختلف به همراه 23 مرکز فرماندهی و 3 انبار مهمات ترویستها منهدم و 14 پهپاد متعلق به آنان نیز سرنگون شده است.

به گفته این منبع،  یک تانک و یک خودروی زرهی و مقادیر زیادی سلاح شخصی و مهمات نیز از تروریستها به عنوان غنیمت جنگی در اختیار ارتش سوریه قرار گرفته است.

در میان تروریستهایی که از پای درآمده اند، نام افراد زیر به چشم میخورد: «أبو قتادة السیجری، مهند العبد أبو محمود، محمد یحیى الشمالی، مؤید کنیساوی، أبو البراء الحموی (از سرکرده های جیش العزة)، أبو سلمى الوراق، أبو ولید المصری، خالد رفعت البدیوی، محمد خیر الله عنفلیص، عبد الرحمن محامید، محمد عبد الله هنیدی، سمیر بک عجم، عبد الله بوشی، عبد الرحمن السراج، محمود عرفان نحاس، نداء یوسف کشتو و محمد ربیع الددو».

صوران، دروازه شمالی ارتش به سوی شهر حماه است. این شهر سال گذشته آزاد شده بود، ولی تروریستها چندی پیش آن را اشغال کردند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha