اسرای فلسطینی اعتصاب غذای خود را آغاز کردند/ پیام البرغوثی از زندان به نمایندگی از اسرا

 اسرای فلسطینی اعتصاب غذای خود را آغاز کردند/ پیام البرغوثی از زندان به نمایندگی از اسرا

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری فلسطینی "معا"، بیش از 1500 اسیر فلسطینی به رهبری مروان البرغوثی از امروز دوشنبه 17 آوریل اعتصاب غذای خود را با شعار "آزادی و کرامت" در همه زندانهای رژیم صهیونیستی آغاز کرده اند.

این اعتصاب در پی شکست مذاکرات نماینده اسرا با به اصطلاح اداره زندانهای رژیم صهیونیستی برای بهبود اوضاع اسرا آغاز شده است.

اعتصاب اسرا در زندانهای عسقلان، نفحه، ریمون، هداریم، جلبوع و بئر السبع صورت گرفته است.

این اعتصاب با همبستگی و حمایت گسترده در سطح مردمی و مسئولان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه روبرو شده است؛ بویژه که رهبری آن را مروان البرغوثی برعهده دارد.

همزمان مراسم همبستگی با اسرا نیز با برگزاری راهپیمایی مردم فلسطین آغاز شده است و قرار است شهرهای کرانه باختری امروز دوشنبه شاهد خیزش قوی و گسترده آنها برای یاری به اسیران دربند در زندانهای رژیم صهیونیستی باشد.

البرغوثی در پیام خود تاکید کرد که ندای خود را از داخل زندان کوچکش و از بین هزاران اسیر و به نام آنها فریاد می زد؛ اسیرانی که برای دفاع از حق خود در برخورداری از آزادی و کرامت، نبرد اعتصاب غذای نامحدود به راه انداخته‌اند.

وی تاکید کرد: این نبرد با روز اسیر فلسطینی همزمان شده است. نزدیک به یک میلیون فلسطینی در معرض بازداشت، شکنجه جسمی و روحی و اهانت در بازداشتگاه‌های استعمار قرار گرفته اند.

مجلس ملی فلسطین در سال 1974 میلادی، روز هفدهم آوریل هر سال را به عنوان روز ملی انسانی و جهانی همبستگی با اسرای فلسطینی نامگذاری کرد.

البرغوثی تصریح کرد: اسیران دهها اعتصاب و اعتراض به راه انداخته اند و در طول نیم قرن زیر شکنجه در سلولها و زندان‌ها قرار داشته‌اند و به خاطر قتل عمدی و بی توجهی و اهمال پزشکی عمدی صهیونیست ها، بیش از 200 اسیر شهید شده اند.

وی خواستار همبستگی گسترده مردمی و ملی و سیاسی فلسطینی ها با اسیران شد و از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و رهبران و گروههای فلسطینی خواست تا مسئولیت پذیر بوده و برای آزادی اسیران وارد عمل شوند.

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

عملیات قریب‌الوقوع برای دستگیری البغدادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha