داعش سر ۱۷ نفر را از پشت گردن برید/ بازداشت شماری از سران داعش در عراق

داعش سر ۱۷ نفر را از پشت گردن برید/ بازداشت شماری از سران داعش در عراق

به گزارش سراج24، به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، سرلشکر ستاد عماد الزهیری فرمانده عملیات سامرا از انهدام یک مقر گروه تروریستی داعش و بازداشت دو تروریست در این منطقه خبر داد.

وی تصریح کرد: فرماندهی عملیات سامرا در عملیات خود در منطقه العکسه بین ناحیه الاسحاقی و بلد در جنوب سامر یک مقر داعش و انبار سلاح آن را منهدم کردند.

الزهیری گفت: این نیروها همچنین توانستند دو تروریست را که قصد ایجاد مراکز ایست و بازرسی ساختگی در سامرا را داشته باشتند، بازداشت کنند.

بازداشت مسئول پزشکی داعش در تکریت

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق گفت که نیروهای امنیتی فردی موسوم به "مسئول پزشکی" داعش را در ناحیه الضلوعیه در جنوب تکریت بازداشت کردند.

وی تصریح کرد: احمد ابراهیم حمد نجم الجبوری ملقب به احمد کنوط در بیمارستان جمهوری شهر موصل کار می کرد و مسئول بخش پزشکی داعش و پدر یاسین احمد تروریست بود.

داعش سر 17 نفر از از پشت برید

یک منبع امنیتی در استان کرکوک از اقدام گروه تروریستی داعش در بریدن سر 17 غیرنظامی در بخش الحویجه در جنوب غربی این استان خبر داد.

این منبع تصریح کرد: به اصطلاح "دادگاه شرعی" داعش در الحویجه دستور بریدن سر 17 غیرنظامی از پشت گردن را صادر کرد. این 17 نفر پیشتر به اتهام تسهیل بخشیدن به فرار خانواده ها از این منطقه بازداشت شده بودند.

وی افزود: داعش حکم این 17 نفر را در میدان عمومی مرکز الحویجه و جلوی چشم اهالی این منطقه اجرا کرد.

بازداشت 14 تروریست در دیالی

أعلنت قیادة شرطة محافظة دیالى، الأحد، عن اعتقال 14 مطلوبا بقضایا "إرهابیة" وجنائیة فی مناطق متفرقة من المحافظة.

فرماندهی پلیس استان دیالی عراق از بازداشت 14 فرد تحت تعقیب در پرونده های تروریستی و جنایی در مناطق مختلف این استان خبر داد.

فرماندهی پلیس استان دیالی در بیانیه خود گفت: گشتی های پلیس 14 فرد مورد پیگرد را در مناطق مختلف دیالی بازداشت کردند. از جمله بازداشت شدگان فردی بود که درخصوص حوادث ناحیه ابی صیدا مورد پیگرد بود. از این فرد نارنجک و تجهیزات کشف و ضبط شد.

کشته شدن یک سرکرده داعش در الشرقاط

یک منبع محلی در استان صلاح الدین اعلام کرد که افراد شناس ابوعدنان یکی از بارزترین فرماندهان امنیتی در کرانه چپ بخش الشرقاط در شمال استان صلاح الدین را کشتند.

این منبع گفت: افراد مسلح این فرمانده داعش را نزدیک خانه اش کشته و یکی از همراهانش را زخمی کردند. عناصر داعش در پی این حادثه، به طور گسترده در اطراف محل مستقر شدند.

انفجار بمب در شمال بغداد

یک منبع پلیس عراق از انفجار بمب در شمال بغداد و کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن چهار نفر دیگر خبر داد.

وی تصریح کرد: این بمب در نزدیک یکی از فروشگاههای تجاری منطقه شیخ حمد در شمال بغداد کار گذاشته شده بود.

کشته شدن مسئول یگان نفوذی‌های داعش در مرز کرکوک

یک منبع محلی در استان صلاح الدین عراق گفت که مسئول یگان نفوذی های گروه داعش در بخش الحویجه و سه همراهش در حمله هوایی به منطقه حدفاصل مرز استان های کرکوک و صلاح الدین کشته شدند.

وی افزود: این حمله به مقر داعش در اطراف روستای غیدا در مرز بین صلاح الدین و کرکوک صورت گرفت که به کشته شدن ابوبکر العراقی و سه همدستش در این مقر منجر شد.

بازداشت شبکه نفوذی‌های داعش در صلاح الدین

یک منبع امنیتی دیگر در استان صلاح الدین نیز از دستگیری اعضای شبکه عناصر نفوذری داعش در منطقه بلد در جنوب این استان خبر داد که برای اجرای حمله تروریستی در این منطقه آماده می شدند.

این منبع گفت: واحد اطلاعات در عملیاتی پیش دستانه سه عضو انتحاری این شبکه را که به منطقه بلد نفوذ کرده بودند، دستگیر کردند. این افراد برای اجرای عملیات تروریستی بزرگی نقشه می کشیدند.

اخبار مرتبط

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

عملیات انتحاری داعش در «سامراء»

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha