تعداد تیم‌ها و ورزشکاران ایرانی امروز مشخص می‌شود؟

۲۵ روز تا آغاز بازی‌های کشورهای اسلامی؛ همه چیز در ابهام/ فرصت‌هایی که برای کاهش هزینه‌ها از بین رفت

۲۵ روز تا آغاز بازی‌های کشورهای اسلامی؛ همه چیز در ابهام/ فرصت‌هایی که برای کاهش هزینه‌ها از بین رفت

به گزارش سراج24 ، چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی از 22 اردیبهشت ماه تا اول خرداد ماه به میزبانی باکوی آذربایجان برگزار می‌شود و ایران، نایب قهرمان دوره گذشته نیز در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت اما در حالی که کمتر از یک ماه تا آغاز این مسابقات زمان باقی مانده، هنوز تکلیف تعداد ورزشکاران اعزامی به این مسابقات و جزئیات اعزام کاروان ایران مشخص نشده است.

نشست ستاد عالی بازی‌های کشورهای اسلامی در حالی امروز با حضور مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار می‌شود که احتمال می‌رود آخرین تصمیمات در خصوص این اعزام گرفته شود.

تشکیل ستاد بازی‌ها را باید از مهم‌ترین اقدامات وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دانست چرا که اعزام کاروان‌ها با مشورت و اعمال نظر هر دو رکن ورزش کشور خواهد بود اما در خصوص بازی‌های کشورهای اسلامی نکته جالب اینجاست که با وجود برگزاری چند نشست مشترک هنوز تعداد ورزشکاران اعزامی نهایی نشده و اعداد و ارقام مطرح شده بیشتر براساس حدس و گمان یا منابع خبری غیر رسمی است و تاکنون از سوی مسئولان امر عددی نهایی در خصوص کاروان ایران عنوان نشده است.

این تاخیر در تصمیم‌گیری علاوه بر سرگردانی برخی از فدراسیون‌ها و عدم آگاهی از تعداد ورزشکاران‌شان، باعث شده کادرفنی این رشته ها در انتخاب ورزشکار یا تعداد اعزامی‌ها با مشکل روبه‌رو شوند.

در این میان آنچه بیش از هر چیز دیگری بی‌تفاوتی برخی مسئولان را نشان می‌دهد عدم تهیه بلیت هواپیما برای اعزام کاروان ایران است. طبق عرف شرکت‌های هواپیمایی هر چه فاصله زمان تهیه بلیت تا زمان پرواز بیشتر باشد مبلغ کمتری برای تهیه بلیت باید پرداخت شود به همین دلیل با توجه به نزدیکی به زمان اعزام، در سالی که ورزش با کمبود بودجه و مشکلات مالی روبه‌رو است، باید هزینه بیشتری برای بلیت کاروان پرداخت شود. برخی منابع خبری نیز اعلام کردند که مسئولان هنوز در خصوص نوع پرواز و اینکه این اعزام با پرواز ایرانی و یا آذربایجانی باشد به جمع‌بندی نرسیده‌اند. این شاید برای نخستین بار باشد که در فاصله 25 روز تا شروع بازی‌ها فدراسیون‌ها، ورزشکاران و اهالی رسانه نمی‌دانند کاروان ایران قرار است در چه رشته‌هایی و با چه تعداد ورزشکاری در باکو حضور داشته باشد.

با این شرایط امید است که امروز و در پایان جلسه ستاد عالی بازی‌های کشورهای اسلامی مسئولان در خصوص کاروان اعزامی ایران به جمع بندی برسند و در پایان هم شاهد درخشش کاروان ایران در این مسابقات باشیم.

اخبار مرتبط

چرا هیچ مربی‌ای حاضر نشده هدایت تیم امید را بپذیرد!؟

حضور کمیل قاسمی در جلسه کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی از مرکز ملی فوتبال

0 نظر

ارسال نظر

capcha