با صدور بیانیه‌ای؛

دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد

به گزارش سراج24 ، در متن بیانیه مجمع تقریب مذاهب اسلامی آمده است: این تجاوز ناجوانمردانه نشانگر توطئه مستمر و هماهنگی کامل میان گروهک‌های تروریستی و دشمن صهیونیستی به دستور آمریکا و دست‌نشانده‌‌های آن در منطقه است.

متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

    بسم الله الرحمن الرحیم

    مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انفجار تروریستی اخیر را که جان ده‌­ها نفر از مردم بی‌­گناه فوعه و کفریا از جمله زنان، کودکان، افراد مسن راگرفت، به شدت محکوم و اعلام می‌کند که این تجاوز ناجوانمردانه نشانگر توطئه مستمر و هماهنگی کامل میان گروهک‌های تروریستی و دشمن صهیونیستی به دستور آمریکا و دست‌نشانده‌­های آن در منطقه است.

     ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می‌کنیم که تا نابودی کامل تروریسم در کشور دوست و برادر سوریه در کنار ملت پایدار آن ایستاده‌­ایم و دست تضرع به سوی خداوند متعال می‌­گشاییم و از او می‌خواهیم که شهدای مظلوم این جنایت را مشمول رحمت واسعه خویش گردانده و مجروحان را شفای عاجل مرحمت فرماید.

    مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین از سازمان­‌های بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواهد که به مسئولیت خود در قبال مجازات این جنایتکاران و حامیان آنهااز جمله صادر کنندگان فتواهای تکفیری و تحریک‌­آمیز که چهره درخشان دین اسلام را تخریب می کنند عمل کرده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین جنایات بی شرمان‌ه­ای اتخاذ کنند.

    از خداوند بلندمرتبه می‌خواهیم که به علمای مجاهد و همه مصلحانی که برای نشر فرهنگ تقریب و میان­روی و نابودی افراطی­گری و تکفیر تلاش می­‌کنند، برکت عطا فرماید، چراکه این نفرت و تکفیر تخریب‌کننده هویت مسلمانان و نابودگر وحدت ملت صلح دوست سوریه خواهد بود.

   محسن اراکی

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 96/1/27

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha