رئیس‌جمهور در نشست‌خبری:

بزرگترین خیانت دروغ گفتن به مردم است/اولین دولتی هستیم که سطح حقوق‌ را بیش از میزان تورم افزایش دادیم

بزرگترین خیانت دروغ گفتن به مردم است/اولین دولتی هستیم که سطح حقوق‌ را بیش از میزان تورم افزایش دادیم

به گزارش سراج24 ، نشست‌خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در نهاد ریاست‌جمهوری آغاز شد.

مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

دولت یازدهم در طی سه سال و نیم گذشته موفقیت‌هایی داشته است. در مجموع با رهنمودهای رهبری و حمایت مردم، دولت به برخی اهداف مدنظر خود رسیده است. در سال 95 شرایط زندگی مردم از لحاظ سیاسی و اقتصادی طبق آمار مراکز داخلی و بین‌المللی بهتر از حدی بود که پیش‌بینی می‌کردیم.

سال 96 برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی 20 درصد حداقل حقوق به دریافتی حقوق آنها اضافه می‌شود که حدود 180 تا 200 هزار تومان است. در مجموع 4 سال حقوق همه افراد کم درآمد 2 برابر می‌شود.

این دولت شاید اولین دولتی باشد که همه ساله اضافه حقوق کارگران و کارمندان را بیش از میزان تورم در نظر گرفته است.

در سال 92 تولیدات کشاورزی 97 میلیون تن بود در سال 95 به 118 میلیون تن رسیده است. یعنی تولید مواد غذایی 21 میلیون تن در این دولت افزایش یافته است.

 تعداد تخت‌های بیمارستانی به اندازه یک چهارم تعداد قبلی اضافه شده که این به معنای توسعه امکانات کشور در بخش درمانی است.

در این دولت 9 هزار روستا گازکشی شده است. همه روستاهایی که بالای 10 خانوار جمعیت دارد، دارای برق هستند. برای آبرسانی به روستاها کار زیادی انجام گرفت.

25 هزار روستای ما به اینترنت وصل شده است که یکی از افتخارات دولت این است که کیفیت اینترنت را بالا برده اما قیمت را بالا نبرده است.

یکی از افتخارات دولت این است که فضای کشور، خیابان‌ها، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و... کمتر امنیتی شده است. همه تلاش دولت این بوده که فضاها، فضاهای محبت و دوستانه و برادری شود.

در این دو انتخابات بزرگ حواسمان باشد که انتخابات برای نزدیکتر شدن ما است و جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها باید حرف‌هایشان را بزنند اما دروغ به مردم گفته نشود. این بزرگترین خیانت است. مخصوصا دروغی که باعث ناامیدی و یاس در مردم شود.

آمار به ما می‌گوید بعد از برجام در هر زمینه‌ای، فضا برای پیشرفت بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نئولیبرالیسم در پس فاجعه تیان آنمن

سرنوشت روحانی با مجلس اصولگرا چه خواهد شد؟

پخش زنده| سلسله نشست های جریان شناسی سیاسی راه انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha