معمار تحریم‌های ضدایرانی: با وجود برجام هم می‌توان به تحریم‌ها علیه تهران ادامه داد

 معمار تحریم‌های ضدایرانی: با وجود برجام هم می‌توان به تحریم‌ها علیه تهران ادامه داد

به گزارش سراج24،  به نقل از هیل، ریچارد نفیو کارشناس ارشد تحریم‌ها در تیم مذاکره کننده آمریکا با ایران طی سال‌های 2013 تا 2015 در مطلبی خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی شده که اجرای برجام از سوی تهران ادامه دارد.

وی در این یادداشت افزود: من به عنوان یکی از حامیان توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت های جهانی، مخالفتی با اعمال تحریم‌های جدید علیه تهران ندارم.

نفیو افزود: به عنوان کسی که در دستیابی به توافق هسته‌ای ایران نقش داشته‌ام، شاید بسیاری بر این باور باشند که من با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران در شرایط کنونی مخالف هستم و با تحریم‌هایی که هم اکنون در کنگره و سنا علیه ایران مطرح شده است، مخالفت خواهم کرد. ولی آمریکا با اجرای برجام نه تمام اهرم فشار خود بر ایران را از دست داده و نه حق و توانایی اقدامات هدفمند علیه تهران را به خاطر اقدامات مغایر با برجام یا اقدامات خارج از این زمینه را از دست داده است.

بر اساس توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت های جهانی، تهران برنامه هسته‌ای خود را کاهش داده و در مقابل تحریم‌های بین‌المللی نیز علیه ایران باید لغو شود.

وی در ادامه این مطلب ادعا کرده است که "ایرانی ها در توافق هسته‌ای این مساله را قبول کرده‌اند که در صورتی که نگرانی‌های مربوط به تروریسم، حقوق بشر و سایر مسائل؛ باقی بماند، پیوستن مجدد این کشور به اقتصاد جهانی با دشواری‌هایی روبرو خواهد شد. ایرانی‌ها همچنین آگاه بودند که آمریکا حق اعمال تحریم‌های بیشتر و جدید را برای خود حفظ خواهد کرد البته حق اعمال تحریم‌ها محدودتر از قبل از توافق هسته‌ای خواهد بود.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha