یادداشت/مجتبی زارعی

نظریه شیمیایی رفسنجانی و موشک‌های انتخاباتی ـ جنگی ترامپ

نظریه شیمیایی رفسنجانی و موشک‌های انتخاباتی ـ جنگی ترامپ

به گزارش سراج24،مجتبی زارعی عضو هیأت علمی اندیشه سیاسی اسلام دانشگاه تربیت مدرس در یادداشتی آورد: موشک‌پرانی‌های ترامپ بیش از اینکه شلیک به بشار اسد و محور مقاومت باشد نخستین شلیک به آیت الله سید ابراهیم رئیسی و توده ایرانیان است که بناست در پرتو عقل و خرد، سیادت ایرانی ها را ازگزند اشرار غربی و نظریه پردازان بزدل وطنی اش مصون سازند.

متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:

« بیش از یکسال از نظریه مرحوم رفسنجانی درایراد اتهام به بشار اسد دائر بر حمله شیمیایی به سوریان می‌گذرد، به نظرم آن نظریه و این موشک پرانی های آقای ترامپ اگر نگوییم ارتباطی مستقیم اما حتما بی ارتباط نیست؛ مرحوم رفسنجانی در گرامیداشت خاطره آیت الله صالحی مازندرانی از نظریه اش حول اقدام شیمیایی بشار اسد علیه مردمان سوریه پرده برداشت؛ این نظریه در نوع خود پیشروانه ترین از کرسی های نظریه سازی علیه محور مقاومت در جهان اسلام بود که البته بخاطر سستی های علمی در چیستی، چرایی و ضرورت های یک نظریه باطل شد اما همین نظریه به غایت سست، چرا نتواند در استنادات عملیات دیوانه کاخ سفید در موشک پرانی ها مورد استناد قرار گیرد.

درست است که علم سیاست و طرفداران وطنی و غیر وطنی لیبرال دموکراسی، تازه وارد کاخ سفید را دیوانه ای بیش نمی دانند و مبارک شان باشد ظهور این دفائن العقول لیبرال دموکراسی! اما نیک می دانیم فاشیست ها هم برای عملیات‌هایشان باید حاوی فلسفه باشند وچه فلسفه ای کاریکاتوری تر در دفاع از حقوق بشر و مقابله به مثل در دفاع از نظریه شیمیایی و جعلی خان شیخون!؟

نظریات مرحوم رفسنجانی و خان شیخون در سستی و غیر علمی بودن و غیر فنی بودن در امتداد هم هستند و یکدیگر را پشتیبانی می کنند ؛ درست است که رفسنجانی در میان ما نیست اما راه و رسم و افکار وی درباره بشار اسد زنده است و اینک مورد استفاده یک «دولت بالذات تروریست» قرار گرفته، چه اینکه او بنا به شهادت بی. بی. سی و وی. اُ . اِ ی جزو فقیهان و سیاستمداران میانه روی جهان اسلام به شمار می آید از این رو وقتی چنین میانه روهایی دولت سوریه را عامل انتشار گازهای شیمیایی می دانند چرا پیوست های نظامی این نظریه یعنی همان موشک های جنگی آقای ترامپ از عرشه ناو یو اس اس و یو اس اس پورتر علیه محور مقاومت شلیک نشود؛ اما کیست که نداند این موشک پرانی ها ، همانا سنگ پرانی هایی بیش به قطار در حال سرعت محور مقاومت نیست!؟

موشک های مضحک آقای ترامپ یعنی همین سگ زنجیری ایدئولوژی لیبرال دموکراسی، صد البته بیشتر انتخاباتی بود؛ آری ! این موشک ها اگر نتواند در اراده پولادین محور مقاومت خللی ایجاد کند اما ترکش هایش تا ایران و به وطن خواهان شریعتمدار ایرانی خواهد رسید؛ مگر نه این است که شاگردان اصلاح طلب مرحوم رفسنجانی همین چندی قبل و در قامت دلسوزی برای ایرانیان و علنا می گفتند که ترامپ دیوانه است و مقابل دیوانه به انتخاب یک عاقل! در ریاست بر جمهوری دوازدهم نیازمندیم، پس اگرچنین است این موشک ها بیش از اینکه شلیک به بشار اسد و محور مقاومت باشد نخستین شلیک به آیت الله سید ابراهیم رئیسی و توده ایرانیان است که بناست در پرتو عقل و خرد، سیادت ایرانی ها را ازگزند اشرار غربی و نظریه پردازان بزدل وطنی اش مصون سازند.»

منبع:فارس

اخبار مرتبط

آیا آمریکا قابل اعتماد است؟

کامالا هریس؛ رئیس‌جمهور در سایه آمریکا کیست؟

رکن اصلی سیاست خارجی آمریکا، حمایت از رژیم صهیونیستی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha