قاضی زاده:

مسئولان باید در برابر اصحاب رسانه خویشتندار باشند/ رفتار آقای آخوندی مورد قضاوت افکارعمومی قرار می‌گیرد

مسئولان باید در برابر اصحاب رسانه خویشتندار باشند/ رفتار آقای آخوندی مورد قضاوت افکارعمومی قرار می‌گیرد

به گزارش سراج24،سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار ناشایست وزیر راه و شهرسازی در قبال یکی از خبرنگاران گفت: انتظار از همه مسئولان و مدیران این است که رعایت حرمت اصحاب رسانه را در هر شرایطی و حتی در شرایط عصبانیت حفظ کنند و این امر نیازمند خویشتنداری است. 

وی افزود: حتی اگر مسئولان از سؤال یک خبرنگار عصبانی هم شوند باید نهایت خویشتنداری را داشته باشند و اگر هم تمایلی به پاسخ ندارند، می‌توانند سکوت کنند و با حسن خلق و اخلاق اسلامی رفتار کنند. 

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما اظهار داشت: یکی از مظلوم‌ترین اقشار در کشور ما خبرنگاران هستند، در بسیاری از صحنه‌های پرخطر نیز پیش از هر مسئول دیگری حاضر می‌شوند که به عنوان نمونه می‌توان به زلزله اخیر مشهد و سرخس اشاره کرد که خبرنگاران پیش از هر مسئولی در صحنه حضور داشتند. 

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: باید شأن و جایگاه حرفه خبرنگاری همیشه حفظ شود، ممکن است خبرنگاران براساس تمایلات مسئولان سؤال نپرسند و یا اینکه دیدگاه متفاوتی داشته باشند و حتی منتقد مسئولی باشند و مسئولان باید تمرین کنند تا در برابر خبرنگاران، خویشتندار و صبور باشند. 

وی افزود: دولت یازدهم در ماه‌های پایانی عمر خود به سر می‌برد و زمان، زمان پاسخگویی است و بهترین کار این است که اطلاع‌رسانی و پاسخگویی بر مبنای اطلاع درست، قوی و قانع‌کننده باشد. 

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما اظهار داشت: اگر به گونه‌ای رفتار شود که سؤالی از سوی مردم مطرح نشود، طبعاً پایه‌های دموکراسی و گردش آزاد اطلاعات نیز زیرسؤال می‌رود و اگر دولت می‌خواهد دفاعی از عملکرد خود داشته باشد، بهترین دفاع این است که پاسخ مناسب بدهد.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: بهترین رفتار این است که دولت گزارشی از موفقیت‌ها و عدم موفقیت‌هایش در چهار سال گذشته به مردم ارائه کند و با مردم صادق باشد. 

وی در پایان افزود: به نظر من چه آقای آخوندی و چه هر مقام دیگری، زمانی که در یک مسئولیت اجرایی مشغول به کار است، از نظر رسانه‌ای باید خود را در یک اتاق شیشه‌ای ببیند، چرا که گفتار، رفتار و عملکرد وی مورد قضاوت افکارعمومی قرار می‌گیرد و این قضاوت افکارعمومی مبنایی‌ترین قضاوت محسوب می‌شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جامعه ایران در وضعیت فعلی از بحران کنشگری مستقل رنج می‌برد

وزرایی که برای نجات خود از اتوبوس دولت پایین می‌پرند

دولت نمی‌تواند اقتصاد را به صورت مصنوعی کنترل کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha