یک کارشناس رسانه :

احترام به رسانه در دستور کار دولتمردان قرار گیرد/ نمی‌توان دهان منتقدین را با برخورد تند بست

احترام به رسانه در دستور کار دولتمردان قرار گیرد/ نمی‌توان دهان منتقدین را با برخورد تند بست

به گزارش سراج24،با اشاره به رفتار ناشایست وزیر راه و شهرسازی با یک خبرنگار در حاشیه جلسه هیأت دولت در قبال یک سوال گفت: آنچه که باید دولتمردان همواره در دستور کار خود داشته باشند احترام به خبرنگار و رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی است و اگر کسی در این رابطه تخطی کند باید هم قطارانش و برخی مسئولان دیگر این مهم را به وی گوشزد کرده و برخورد مناسب با خبرنگار را آموزش دهند.

وی تصریح کرد:‌ وزرا و دولتمردان نمی‌توانند با برخورد تند و زننده و بر گرفته از عصبانیت دهان منتقدان را ببندند و بهتر است بدانند که وظیفه رسانه سوال و وظیفه دولتمردان پاسخ است. 

این کارشناس رسانه اظهار داشت: متاسفانه ساز و کار مشخصی در زمینه دفاع از حقوق خبرنگاران و روزنامه‌نگاران وجود ندارد اما باید بدانیم که وقتی صدای خبرنگاران خاموش شود، در حقیقت صدای مردم خاموش شده است.

وکیلی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از ابزار وزارت و ریاست داشتن صعه صدر است لذا چنین برخوردهایی از طرف مسئولان قابل قبول نیست. نمی‌توان از نظر فنی گفت سوال کذب است یا غلط است، مهم این است که مسئولان پاسخگو باشند یا اگر سوالی منطقی مطرح نمی شود آن را رد کنند، این‌گونه برخوردها به هیچ وجه شایسته مسئولان نظام نیست.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

توزیع بسته‌های معیشتی به همت رسانه‌ای‌های همدان

100 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح «کاسب خیر» قرار گرفتند

۸۰ درصد مردم با اصل فریضه امر به‌معروف و نهی‌از منکر موافق هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha