سعیدی با اشاره به رفتار آخوندی با خبرنگار:

وزیری که درقبال کشته‌شدگان قطار به بیمه آنها حواله می‌دهد درباره پرسش خبرنگار هم رفتار ناشایست انجام می‌دهد

وزیری که درقبال کشته‌شدگان قطار به بیمه آنها حواله می‌دهد درباره پرسش خبرنگار هم رفتار ناشایست انجام می‌دهد

به گزارش سراج24،محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار ناشایست وزیر راه و شهرسازی با یک خبرنگار در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: این نوع رفتارها به ویژه از سوی وزیر بسیار ناشایست است و نقض آشکار همان حقوق شهروندی است که آقای روحانی بر آن تأکید دارد.

وی افزود: خبرنگار حق دارد که سوال بپرسد حتی اگر این سوال به مذاق وزیر و رئیس‌جمهور خوش نیاید. وزیر موظف است که پاسخگو باشد و توضیح دهد و اینکه افکار عمومی از پاسخ وی قانع شوند یا خیر، بحث دیگری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: وزیر موظف است به سوالی که از وی می‌پرسند پاسخ دهد و نباید ما شاهد این‌گونه رفتارها باشیم که اگر این‌ رفتارها نهادینه شود، این نگرانی وجود خواهد داشت که مقامات از این پس به خود اجازه دهند که با خبرنگاران رفتارهای ناصحیحی را داشته باشند.

سعیدی خاطرنشان کرد: پس از حادثه قطار سمنان و جان باختن حدود 40 نفر از هموطنان‌مان، آقای آخوندی عنوان کرد که جان‌باختگان بیمه هستند و خسارتشان را می‌گیرند و من در جلسه استیضاح وزیر راه از نهادینه شدن این قبیل رفتارها ابراز نگرانی کردم، امروز هم شاهد هستیم که آقای وزیر راه به خبرنگاری پرخاش می‌کند و رفتار ناصحیح و ناشایستی از وی در مقابل اصحاب رسانه سر می‌زند.

وی در پایان گفت: این‌گونه ادبیات از سوی مقامات دولتی قابل قبول نیست و مردم نیز آن را نمی‌پسندند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

مجاهدت خبرنگار جنگی جبهه مقاومت عراق

جامعه ایران در وضعیت فعلی از بحران کنشگری مستقل رنج می‌برد

«مرضیه هاشمی» شنبه به سوالات خبرنگاران پاسخ می دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha