حجتی در جمع خبرنگاران خبر داد

نهالکاری 3 هزار هکتار از مناطق منشأ ایجاد ریزگرد

نهالکاری 3 هزار هکتار از مناطق منشأ ایجاد ریزگرد
به گزارش سراج24،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ظهر امروز در جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران نوسانات قیمت در شب عید را مربوط به بازار آزاد دانست و اظهارداشت: الحمدلله با تدابیر خوبی که اتخاذ شده بود در خصوص اقلام و کالاهای اساسی چون سیب، پرتقال، مرغ، برنج و سایر اقلام مشکلی وجود نداشت.

وی در ادامه افزود: در جایگاه هایی که از سوی ستاد تنظیم بازار استان ها تنظیم شده بود اقلام به قیمت تعیین شده به فروش رسیده است. 

وزیر جهاد کشاورز اضافه کرد: هم اکنون نیز انبارها ذخایر خوبی دارد و از وضعیت خوبی برخورداریم.

حجتی همچنین در خصوص برنامه این وزارتخانه برای حل معضل ریزگردها و گرد و غبار نیز گفت: در هشتم بهمن ماه سال گذشته در منطقه ای 42 هزار هکتاری ضایعه فوق بحرانی بوجود آمد که هم اکنون در قالب دو طرح کلی اقداماتی در دست انجام است.

وی یکی از این اقدامات را نهالکاری خواند و افزود: هم اکنون بیش از سه هزار هکتار از این مناطق از سوی گروه های مختلف مردمی، شرکت های پیمانکاری و همچنین شرکت های وابسته به دولت عملیات نهالکاری انجام می شود.

حجتی ادامه داد: امیدواریم که تا جایی فصل اجازه دهد بتوانیم این پروژه را توسعه دهیم.

وی این پروژه را میان مدت خواند و تصریح کرد: همچنین با تمام توان و حضور بیش از 400 دستگاه سنگین در تلاشیم تا آب رودخانه کارون را به این مناطق بکشیم تا بتوانیم نهال های غرس شده را در سالهای اولیه آب رسانی کنیم.

حجتی همچنین خاطر نشان کرد: خیس شدن زمین های مناطق بحرانی توسط آب رودخانه کارون مانع از برپایی گرد و غبار خواهد شد.

وی یادآور شد: اعتبارات این طرح به صورت اضطراری و در قالب 30 میلیارد تومان از سوی دولت و در دهه آخر اسفند سال 95 اختصاص یافته است که ساز و کار آن در بودجه سال 96 پیش بینی شده است و همچنین با ارائه برنامه وزارت جهاد کشاورزی به سازمان برنامه و بودجه منابع آن در اختیار قرار خواهد گرفت.

حجتی در پایان یادآور شد: قطعاً این پروژه برنامه ای بلندمدت است که با نهایی شدن آن امید می رود نگرانی ها در خصوص ریزگردها با منشأ داخلی رفع شود.

 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

قربانیان گردو غبار چشم انتظار کنفرانس ریزگردها

روایت سفر یک روزه به تالاب هورالعظیم (+عکس)

اختصاص 30 میلیارد تومان برای تثبیت کانون‌های گردوغبار در خوزستان/ حجتی مسئول اجرای طرح در 30 هزار هکتار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha