تشکیل پرونده تعزیراتی برای «شرکت پست»

 تشکیل پرونده تعزیراتی برای «شرکت پست»

به گزارش سراج24 ، محمد حسن سرابیان در نشست خبری صبح امروز خود با تشریح آمار عملکرد گشت‌های طرح نوروزی تعزیرات در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه برای شرکت ملی پست به دلیل افزایش غیرقانونی تعرفه‌ها، پرونده‌ای تشکیل شده است یا خیر اظهار کرد: در جریان این پرونده هستم و رسیدگی به این پرونده ادامه دارد و پس از اتمام رسیدگی و صدور رای، جزئیات آن اعلام می‌شود.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی در پرونده‌های تشکیل شده مرجع نظارتی محسوب می‌شود، افزود: طرح نوروزی تعزیرات از 28 بهمن سال 95 آغاز و تا 15 فروردین ادامه داشت.

سرابیان از اعزام 15 هزار و 839 اکیپ گشت مشترک تعزیرات به سطح بازار در طرح نوروزی خبر داد و گفت: در مجموع در مدت اجرای این طرح 17 هزار و 777 بازرسی انجام شد و بیش از 58 هزار فقره پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از مجموع پرونده‌های تشکیل شده 10 هزار 343 فقره در شعب سیار مورد رسیدگی قرار گرفت، تصریح کرد: مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، هتلها، اماکن تاریخی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میدان‌های میوه و تره بار و درمانگاه‌ها از جمله مکان‌هایی بودند که در طول اجرای این طرح مورد بازرسی گشت‌های مشترک تعزیرات قرار گرفتند.

رئیس ستاد طرح نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی  در ادامه با اشاره به وقوع تخلف گران فروشی در عرضه پرتقال‌های دولتی افزود: دولت و ستاد تنظیم بازار در این ایام پرتقال‌هایی را وارد کشور کردند و مقرر شد این پرتقال‌ها به قیمت هر کیلو سه هزار و 900 تومان به دست مردم برسد اما بعضاً این قیمت‌ها رعایت نمی‌شد و گرانتر از نرخ مصوب عرضه صورت می‌گرفت.

سرابیان تصریح کرد: با توجه به اینکه گشت‌های مشترک تعزیرات علاوه بر طرح نوروزی، همچنان برقرار است در صورت مشاهده گران فروشی در عرضه پرتقال دولتی ضمن برخورد با متخلفان پرتقال‌ها در محل وقوع تخلف به نرخ مصوب و با حضور بازرسان عرضه می‌شود.

وی  با بیان اینکه در ایام اجرای طرح نوروزی در سراسر کشور متخلفان صنفی و غیرصنفی افزون بر 100 میلیارد تومان جریمه شدند، گفت: طبق‌امارهای موجود گران فروشی در صدر تخلفات اصناف قرار دارد و استان‌های تهران و خراسان جنوبی به ترتیب بیشترین و کمترین پرونده‌های تشکیل شده را داشتند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی در این ایام در استان تهران بیش از 12 هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

سرابیان در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه تشکیل پرونده برای شرکت ملی پست به خاطر افزایش غیرقانونی تعرفه‌ها صحبت دارد یا خیر، گفت: در جریان این پرونده هستم و هم اکنون در دست رسیدگی قرار دارد و در صورت رسیدن به نتیجه، اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

دلیل گرانی سیب زمینی چیست!؟

تمامی میادین پیاز را با قیمت ۷۲۰۰ تومان می‌فروشند

میادین میوه و تره بار روز ۱۳ فروردین به مناسبت روز طبیعت تعطیل است

0 نظر

ارسال نظر

capcha