وزیر نفت در عسلویه:

فازهای ۱۷، ۱۸، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی ‌به زودی افتتاح رسمی می‌شود‌

فازهای ۱۷، ۱۸، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی ‌به زودی افتتاح رسمی می‌شود‌

به گزارش سراج24 ، بیژن نامدار زنگنه صبح امروز وارد عسلویه شد و از روند اجرای فازهای پارس جنوبی بازدید کرد.

وی در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه روند اجرای فازهای پارس جنوبی بسیار مطلوب و قابل توجه است اظهار داشت: با توان متخصصان داخلی بسیاری از فازهای پارس جنوبی تکمیل و وارد مدار تولید شده که امسال تحول مهمی در این منطقه گازی ایجاد می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه فازهای در اولویت پارس جنوبی وارد مدار تولید شده‌اند گفت: فازهای 12‌، ‌15 و 16‌، 17 و 18، 19، 20 و 21 در اولویت راه‌اندازی قرار گرفتند و خوشبختانه همه این فازها هم اکنون  در مدار تولید و بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم 11 فاز پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید گفت:  با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی  در  زمستان گذشته  با وجود  کاهش واردات گاز نسبت به سال 94 مشکلات تامین گاز برطرف شد.

وزیر نفت از تحول بزرگ و رویداد تاریخی در صنعت نفت کشور خبرداد و  تصریح کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت نفت  با سرمایه‌‌گذاری 20 میلیارد دلار در آینده‌ای نزدیک تحول بزرگی در صنعت نفت ایجاد می‌شود.

زنگنه ارزش سرمایه‌گذاری طرح‌های قابل افتتاح در میدان گازی پارس جنوبی  را 20 میلیارد دلار دانست و افزود: این موارد شامل فازهای جدید پارس جنوبی، مجتمع‌های پتروشیمی و برداشت از لایه نفتی پارس جنوبی می‌شود.

وی بیان کرد: فرایند وارد مدار شدن 4 فاز 17، 18، 20 و 21 پارس جنوبی با تلاش متخصصان داخلی بسیار مطلوب است که این فازهای گازی به زودی افتتاح رسمی می‌شود.

زنگنه با اشاره به اجرای سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت نفت گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در مشهد مقدس از عملکرد وزارت نفت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابراز رضایت داشتند  و خوشبختانه همه وظایف و طرح‌هایی که در این زمینه بر عهده  وزرات نفت بود  نظیر تولید،گاز رسانی ،ساخت داخل و  دیگر طرح‌ها توانستیم در تمامی این حوزه‌ها سربلند باشیم.

اخبار مرتبط

نامه یک نماینده مجلس به زنگنه درباره قرارداد"توتال و کرسنت"

زنگنه: لایه نفتی پارس جنوبی را به توتال نمی‌دهیم

۵ مشاور زنگنه یکجا برکنار شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha