آیت‌الله مکارم شیرازی:

بانک‌ها با جریمه کردن تولیدکنندگان مشکل اقتصاد را پیچیده‌تر می‌کنند/مالیات‌های سنگین سبب تعطیلی واحدها می‌شود

بانک‌ها با جریمه کردن تولیدکنندگان مشکل اقتصاد را پیچیده‌تر می‌کنند/مالیات‌های سنگین سبب تعطیلی واحدها می‌شود

به گزارش سراج24 ، به نقل از دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله‌ ناصر مکارم شیرازی در دیدار استاندار و جمعی از مدیران استان قم ضمن تبریک فرارسیدن سال 96 اظهار داشت: امید‌واریم در سال جاری مشکلات موجود در کشور تا آنجایی که ممکن است، برطرف شود.

وی با اشاره به مسئله آب شرب و پروژه‌های مرتبط با آن ابراز داشت: امید‌واریم در سال جاری، پروژه‌های نیمه‌کاره، به‌ویژه مسئله آب شرب استان قم برطرف شود تا پس از زحمات بسیار، دیگر مشکلی برای آب شرب قم نباشد.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: متأسفانه درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تنها یک سمت آن بحث می‌شود به‌طوری‌که تنها به مردم می‌گویند محصولات داخلی بخرند تا تولید و اشتغال به ثمر برسد.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد:‌ برای حل مشکلات اقتصادی در کشور باید به چندین گروه، به‌ویژه تولیدکنندگان نیز توصیه کرد تا به‌جای افزایش کمیت محصولات خود، کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

وی بابیان این‌که متأسفانه عده‌ای اعتقادی به ارتقای کیفیت محصولات خود ندارند، تأکید کرد: باید به این افراد توصیه کرد کیفیت محصولات خود را بالا ببرند تا قابل‌رقابت با محصولات خارجی باشد چراکه اگر کیفیت پایین باشد مردم ولو از طریق قاچاق، اجناس و محصولات خارجی باکیفیت را مصرف خواهند کرد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: دو کالای آهن و برنج ایرانی بدون توصیه و تبلیغ مورد مصرف آحاد جامعه قرار می‌گیرد و سبب این گرایش، کیفیت بالای محصولات است بنابراین باید به تولید‌کنندگان آموزش داد تا اهمیت ویژه‌ای به کیفیت محصولات بدهند چراکه صرفه در کمیت اجناس نیست بلکه صرفه در کیفیت محصولات است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر این‌که باید آموزش‌های مستمری به تولیدکنندگان داده شود، عنوان کرد: آموزش‌های لازم باید به تولیدکنندگان داخلی داده شود تا به اهمیت کیفیت محصولات پی ببرند، زیرا به هراندازه‌ای که کیفیت محصولات بالا برود، به همان اندازه، اقبال عمومی برای مصرف تولیدات داخلی افزایش خواهد یافت.

مرجع تقلید شیعیان با گلایه از عملکرد برخی بانک‌ها اظهار داشت: کار اصلی بانک‌ها، به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد است، ازاین‌رو بانک‌ها باید تولیدکنندگان را حمایت کنند و مدام نباید به دنبال جریمه کردن تولیدکنندگانی که در پرداخت وام‌‌های خود تأخیر داشته‌اند، باشند.

وی بابیان این‌که بانک‌ها باید از مهارگسیختگی درآیند، ابراز کرد: بانک‌ها باید جایگاه خود در اقتصاد کشور را بدانند و بدانند که با جریمه کردن وام‌گیرندگان مشکلات اقتصادی پیچیده‌تر می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مورد سوم دولت است، دولت در مسئله سرمایه‌گذاری باید حمایت ویژه‌ای از تولیدکنندگان داشته باشد زیرا بدون حمایت دولت مشکل تولیدکنندگان برطرف نمی‌شود.

وی افزود: اداره دارایی نیز باید به سراغ مالیات‌های عادلانه برود، تجربه نشان داده که مالیات‌های سنگین سبب تعطیلی تعدادی از مراکز تولیدی شده است.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: اگر همۀ این نهادها دست‌به‌دست هم بدهند امید گسترش تولید و برطرف شدن مشکل اشتغال خواهد بود.

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha