نبرد سنگین ارتش با داعش در جنوب «دیرالزور» / آزادی ۵ شهرک دیگر در حومه شرقی «حلب» + نقشه

نبرد سنگین ارتش با داعش در جنوب «دیرالزور» / آزادی ۵ شهرک دیگر در حومه شرقی «حلب» + نقشه

به گزارش سراج24 ، یک منبع میدانی سوری گفت نیروهای ارتش قلمرو کنترل مناطق اطراف اداره برق در شمال غربی محله «جوبر» را گسترش دادند.

به گفته این منبع، نیروهای ارتش توانستند چهار بلوک مسکونی دیگر را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند.

این منبع در ادامه به خبرنگار تسنیم گفت : گروه‌های تروریستی برای متوقف کردن پیشروی نیروهای ارتش در محله جوبر از گازهای سمی استفاده کردند، ولی تلاش‌های آنها با شکست روبرو شد.

خبر دیگر این‌که، یگان توپخانه و جنگنده‌های ارتش به شکل گسترده از صبح امروز مواضع و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره را در محور جوبر-القابون در شرق پایتخت هدف قرار می‌دهند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین تلاش تروریست‌های جبهه النصره برای نفوذ به یکی از مواضع نظامی ارتش در قلمون غربی در حومه دمشق را ناکام گذاشتند.

در شمال هم نیروهای ارتش، پنج شهرک در شرق «دیرحافر» در حومه شرقی حلب را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کردند. بر اساس این گزارش، شهرک‌های «جب ماضی،الزکیة، تل مهدوم، الکیصومة والشریفة» در جنوب و شمال جاده «الرقه-حلب» پس از درگیری‌های سنگین ارتش با تروریست‌های داعشی آزاد شد. داعشی‌ها از چندین خودروی بمب‌گذاری شده استفاده کرده بودند، ولی نیروهای ارتش همه این خودروها را منهدم کردند.

ارتش سوریه دو روز پیش هم شهرک‌های «رسم الخمیس الشرقی والغربی» را از لوث داعشی‌ها پاکسازی کرده بود.

از دیر الزور در شرق هم خبر می‌رسد که محور جنوبی این شهر شامل المقابر، المعامل و شرکت برق شاهد درگیری‌های سنگین نیروهای ارتش با تروریست‌های داعشی است و جنگنده‌های ارتش هم مواضع داعشی‌ها را در جنوب فرودگاه و کوه‌های الثرده بمباران می‌کنند که شمار زیادی به هلاکت رسیده‌اند.

در حماه هم نیروهای ارتش سرویه ایستگاه قطار در شمال شهرک «قمحانه» در حومه شمالی را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کردند، حمله تروریست‌های احرار الشام در محور القراطمه هم دفع شد و نیروهای ارتش برخی از نقاطی را که موقتا عقب‌نشینی کرده بودند، بازپس گرفتند.

منابع سوری از هلاکت عبدالله الحمود سرکرده باند تروریستی موسوم به جیش العزه در درگیری‌های حومه شمالی حماه خبر داده‌اند.

خبر دیگر این‌که تروریست‌های تکفیری بمبی را در اتوبوس حامل مسافران در محله الزهراء در حمص جاسازی کرده بودند که منجر به انفجار آن شد، در این انفجار شماری از غیرنظامیان کشته و یا زخمی شدند.
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha