بازداشت تاجر لبنانی در آمریکا به اتهام حمایت مالی از حزب‌الله

بازداشت تاجر لبنانی در آمریکا به اتهام حمایت مالی از حزب‌الله

به گزارش سراج24،دادگاهی در آمریکا دستور بازداشت «قاسم تاج‌الدین» تاجر سرشناس لبنانی را صادر و ادعا کرد وی میلیون‌ها دلار به حزب الله لبنان کمک مالی کرده است.

«کنت بلانکو» معاون وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرد: به دلیل حمایت تاج‌الدین از حزب‌الله، آمریکا از سال 2009 وی را در لیست تحریم‌ها قرار داده است و هرگونه تعامل وی با آمریکایی‌ها یا شرکت‌های آمریکایی ممنوع شد.

بر اساس این وبگاه «العربی الجدید»، در دستور بازداشتی که آمریکا جمعه (دو روز پیش) علیه این تاجر لبنانی صادر کرده، اتهام حمایت مالی از حزب‌الله نیامده بلکه در این دستور آمده است وی از سال 2009 با دور زدن تحریم‌ها و ادامه تجارت با شرکت‌های آمریکایی، اقدام به بازسازی تشکیلات کاری خود کرده است.

بنا به این حکم، وی مواد خام را از منابع آمریکایی می‌خریده و با حواله‌های بانکی به ارزش 27 میلیون‌ها دلار ، پول آنها را پرداخت می‌کرده است اما این منابع آمریکایی نمی‌دانسته‌اند که با چه کسی معامله می‌کنند.

تاج‌الدین 62 ساله، در تاریخ 12 مارس در مغرب بازداشت و پس از آن تحویل آمریکا داده شد؛ وی برای اولین بار در برابر این دادگاه آمریکایی حاضر شد و آمریکا اعلام کرده از بیم فرار وی دستور بازداشتش صادر شده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha