واکاوی گفته‌های رهبری در حرم مطهر رضوی

میزان رای ملت است/ ماجرای ایستادگی رهبر انقلاب در سال‌های ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲ چه بود؟

میزان رای ملت است/ ماجرای ایستادگی رهبر انقلاب در سال‌های ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲ چه بود؟

به گزارش سراج24،امام خامنه‌ای روزگذشته در جوار حرم مطهر رضوی فرمودند: «بنده در انتخابات دخالت نمیکنم. یکجا فقط دخالت میکنم که کسانی بخواهند در مقابل رای مردم بایستند و رای مردم را بشکنند. در سالهای گذشته هم همینطور بوده است: در سال ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲. بعضی جلوی چشم مردم بود و بعضی را مردم متوجه نشدند. در همه این سالها بنده ایستادم و گفتم نتیجه انتخاب مردم هرچه که هست باید تحقق پیدا کند.»

 
اما ماجرای این ایستادگی های رهبر معظم انقلاب چه بود؟
 
 در سال ۱۳۷۶ برخی از چهره‌های شاخص و مبرز روحانی که نگران حاکم شدن تجدیدنظرطلبان بر مقدرات کشور بودند، به دنبال راه حلی بعد از انتخابات دوم خرداد بودند که با ایستادگی و پافشاری رهبر معظم انقلاب بر تنفیذ رای مردم، راه به جایی نبردند.
 
سال ۱۳۸۴ دو کاندیدای ناکام در مرحله اول و دوم انتخابات یعنی کروبی و هاشمی به دنبال طرح تقلب و ابطال انتخابات بودند که بار دیگر به دلیل ایستادگی رهبر انقلاب به نتیجه نرسید.
 
سال ۱۳۸۸ یک جبهه قدرتمند سیاسی با حمایت خارجی به دنبال فتنه و ابطال رای مردم بود که با ایستادگی امام خامنه‌ای و مردم شکست خوردند.
 
در سال ۱۳۹۲ نیز اختلاف رای 0.7 درصدی آقای روحانی تا حدی شکننده بود که گزینه هایی همچون بازشماری و هرگونه تشکیک می توانست انتخابات را دو مرحله ای کند؛ چنانچه برخی از مدیران دولت وقت نیز چنین نظری داشتند. اما ایستادگی امام امت حتی بر دویست و اندی هزار رای روحانی، جلوه ای تمام عیار از مردمسالاری دینی شد.


منبع:فردا

اخبار مرتبط

تحریف عقلانیت برای توجیه حماقت قطعنامه 598 چه ربطی به مذاکره دارد؟!

برخی عملا امیدشان به نتایج انتخابات فلان کشور است

ملت ایران از گستره خدمات شهید سلیمانی خبر ندارند / مردم روز اربعین از خانه به سیدالشهدا شکوِه کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha