جزئیات آزادسازی ۱۲۵۰ کیلومترمربع در شرق حلب / کشف شهر زیرزمینی تکفیری‌ها در شمال سوریه + تصاویر

جزئیات آزادسازی ۱۲۵۰ کیلومترمربع در شرق حلب / کشف شهر زیرزمینی تکفیری‌ها در شمال سوریه + تصاویر

به گزارش سراج24 ، نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی منطقه استراتژیک «الخفسه» که دستگاه‌های پمپاژ آب در این منطقه، آب شرب بیش از پنج میلیون شهروند در استان حلب را تأمین می‌کند، به کرانه رودخانه فرات رسیدند.

نیروهای ارتش سوریه در جریان  عملیات خود تعداد زیادی تونل و استحکاماتی را کشف کردند که تروریست‌ها برای حملات موشکی و خمپاره‌ای خود مورد  استفاده قرار می‌دادند، ارتش سوریه طی عملیات اخیر خود توانسته است بیش از 1250 کیلومترمربع از مناطق را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کند.

فرمانده عملیات نظامی ارتش سوریه در حومه شرقی حلب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم و دیگر خبرنگاران حاضر گفت : عملیات ارتش و نیروهای مسلح با مشارکت نیروهای پشتیبان در تاریخ 25 ژانویه سال جاری میلادی (چهارشنبه ششم بهمن 95) آغاز شد و شما با چشمان خود استحکامات مهندسی و اتاق‌های ایجاد شده در زیر زمین را که دشمن تکفیری برای شلیک موشک و خمپاره به نیروهای مسلح سوریه استفاده می‌کرد، مشاهده کردید.

وی افزود : ارتش و نیروهای مسلح سوریه طی این عملیات بیش از 115 روستا و شهرک را در جبهه‌ای به‌طول 20 کیلومتر و عمق حداقل 65 کیلومتر آزاد کردند، مساحت مناطق آزادشده از سوی نیروهای شجاع سوری و همپیمانان حداقل 1250 کیلومترمربع است.

فرمانده عملیات ارتش سوریه خاطرنشان کرد: دشمن در اقدامات جنگی خود بر ضد نیروهای مسلح ما از انواع وسایل بمب‌گذاری شده استفاده کرد،‌به‌طوری که بیش از 50 وسیله بمب‌گذاری شده را مورد استفاده قرار داد که تعداد زیادی از آنها منهدم شد، دشمن همچنین از عوامل تروریستی انتحاری علیه نیروهای ارتش سوریه استفاده کرد.

 

یک افسر میدانی دیگر هم به خبرنگار تسنیم و خبرنگاران دیگر که در محل حاضر بودند،‌ گفت: شما در جریان تمام استحکاماتی که گروه‌های تروریستی مسلح ایجاد کرده بودند اعم از خندق و تونل و اتاق‌های زیرزمینی قرار گرفتید، دشمن در جریان حملات خود تعداد زیادی خودروی بمب‌گذاری شده را مورد استفاده قرار داد، دشمن خانه‌ها و خودروها را بمب‌گذاری کرد، البته بیشتر این وسایل بمب‌گذاری شده منفجر و بسیاری هم خنثی شد.

 

این افسر میدانی تأکید کرد: ما فرزندان این وطن با خداوند و میهن و آقای رئیس جمهور عهد می‌بندیم که آمادگی کامل خود را تا نابودی این گروه‌های تروریستی مسلح و پاکسازی میهن از لوث تروریسم حفظ کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha