ارتش به ۳ کیلومتری «مثلث تدمر» رسید/آزادی ۳ شهرک در حومه حلب و نبرد سنگین در «قابون و برزه»

 ارتش به ۳ کیلومتری «مثلث تدمر» رسید/آزادی ۳ شهرک در حومه حلب و نبرد سنگین در «قابون و برزه»

به گزارش سراج24 ، درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش سوریه و تروریست‌های جبهه النصره در مزارع «القابون و برزه» در شمال شرقی پایتخت ازسرگرفته شد و ارتش همزمان مواضع تکفیری‌ها را گلوله‌باران می‌کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش، مواضع گروه‌های تروریستی در محله‌های «القابون» و «تشرین» را گلوله‌باران می‌کنند به طوری که صدای شلیک گلوله در محله‌های مجاور پایتخت شنیده می‌شود.

به گفته منابع میدانی، جنگنده‌های ارتش یک بیمارستان صحرایی تروریست‌ها را در القابون منهدم کردند، همزمان درگیری‌های بسیار شدید میان ارتش و تروریست‌های النصره در مزارع بزره در شمال و شرقی که همجوار محله  القابون است،‌گزارش شده است.

این منابع از زخمی شدن هفت غیرنظامی در حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به منطقه «العدوی» دمشق خبر دادند.

در حمص نیز نیروهای ارتش، یک خودروی بمب‌گذاری شده تروریست‌های داعشی را در ورودی شهر تدمر پیش از نزدیک شدن به هدف منفجر کردند، ارتش و نیروهای همپیمان با پشتیبانی جنگنده‌های روسی به پیشروی خود به سمت شهر باستانی تدمر ادامه می‌دهند به طوری که در سه کیلومتری منطقه «مثلث تدمر» قرار گرفته که پایگاه اصلی برای آزادسازی این شهر قلمداد می شود.

از حلب هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش توانستند پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی، شهرک‌های «جیعا، خربة الذئب و مشتلة» در حومه شرقی را آزاد کنند.

این در حالی است که منابع وابسته به مخالفان از کشته شدن شماری از افراد مسلح موسوم به سپرفرات که مورد حمایت ترکیه هستند، در محور روستای السکریه خبر داده‌اند.

نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه(کردها) پس از سیطره بر شهرک‌های قبب کبیر و قبب صغیر در حومه شرقی حلب،‌حملات گسترده خود به سمت منطقه الخفسه را آغاز کردند، این حملات با عملیات ارتش سوریه علیه گروه تروریستی داعش در همان جبهه با هدف پاکسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب در الخفسه صورت گرفته که حدود 23 کیلومتر از ارتش فاصله دارد.

از سوی دیگر خبرهایی از استقرار نظامیان آمریکایی در حومه شمال شرقی حلب برای جلوگیری از درگیری میان نیروهای دموکراتیک سوریه(کردها) و گروه‌های تشکیل دهنده به اصطلاح سپر فرات شامل الجیش الحر و گروه‌های مسلح دیگر حکایت می‌کند.

اخبار مرتبط

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

فرماندهان نزاجا و نزسا با هم دیدار کردند

نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در جنوب دمشق

0 نظر

ارسال نظر

capcha