دبیر شورای عالی فضای مجازی:

فضای مجازی برای دانش‌آموزان پاکسازی می‌شود/ ایجاد شبکه اجتماعی از سوی مدارس

فضای مجازی برای دانش‌آموزان پاکسازی می‌شود/ ایجاد شبکه اجتماعی از سوی مدارس

به گزارش سراج24،ابوالحسن فیروزآبادی از تدوین طرح پاکسازی فضای مجازی برای دانش‌آموزان و استفاده بهینه دانش‌آموزان از فضای مجازی خبر داد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کمیته مشترکی بین مرکز ملی فضای مجازی و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده که در 6 محور اقدامات را برای مخاطبان مربیان، دانش‌آموزان و نظام آموزشی پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت بهینه‌سازی حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی، گقت: در آینده دوره های آموزشی مستقل از نظام آموزشی در فضای مجازی ایجاد خواهند شد که از هم‌اکنون باید این موضوع در نظام آموزشی کلاسیک کشور دیده و چاره‌اندیشی شود. همچنین فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی افزایش یافته و ساعات قابل توجهی از اوقات فراغت دانش آموزان کشور در شبکه های اجتماعی و بازی صرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح پاکسازی فضای مجازی برای دانش‌آموزان و استفاده بهینه دانش‌آموزان از فضای مجازی، آموزش و پرورش نقش تنظیم مقرراتی ایفا خواهد کرد، گفت: نرم‌افزارهایی برای والدین طراحی خواهد شد که این نرم‌افزارها دسترسی دانش‌آموزان به لیست سفیدی را مقدور می‌کند و از این طریق در کنار استفاده دانش‌آموزان از فضای مجازی، وقت‌شان در بازی‌ها و سایت‌های نامربوط  هدر نمی‌رود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: همچنین مدارس شبکه اجتماعی بومی تشکیل خواهند داد که بخشی از نظام آموزشی به سمت شبکه اجتماعی سوق پیدا کند.

وی ادامه داد: همچنین از دانش آموزان علاقمند به تولید محتوا و اطلاعات نیز استفاده خواهد شد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

هشتک‌های پیج اینستاگرامی روحانی را ببینید!

مهمانان جلسه امروز مجلس+عکس

هشتگ‌های«اینستاگرام» اولین قربانی نقد دولت

0 نظر

ارسال نظر

capcha