رئیس سابق موساد:

باید از طریق مسکو ایران را مهار کنیم

باید از طریق مسکو ایران را مهار کنیم

به گزارش سراج24،«افراییم هالوی» رئیس سابق موساد خواستار وارد آمدن فشار به ایران از سوی دوستان منطقه‌ای تهران شد.

این جاسوس سابق که حالا 82 سال دارد، از سال 1998 تا 2002 در رأس سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی بوده است.

هالوی در این مصاحبه گفت که آمریکا نفوذی بر مقامات ایران ندارد و به همین خاطر، بهتر است اسرائیل برای فشار بر تهران، به جای واشنگتن به مسکو متوسل شود.

این سخنان در نشستی که برای بررسی چینش کنونی سیاست جهان در تئاتر «بیت شموعیل» قدس اشغالی و با میزبانی «تایمز اسرائیل» برگزار شده بود، مطرح شد.

افراییم هالوی در برابر شرکت‌کنندگان در این نشست گفت: «اگر شما نخست‌وزیر اسرائیل باشید و بخواهید ایران را مهار کنید، چرا باید به واشنگتن بروید؟»

دو هفته پیش بود که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با سفر به واشنگتن، در خصوص ایران با رئیس‌جمهور جدید آمریکایی‌ها مذاکره کرد.

هالوی در ادامه گفت: «اگر در واشنگتن که مشکلات شما عبارتند از ایران، ایران و ایران، در مسکو چه خواهید گفت؟»

رئیس سابق موساد حل مشکل نبود رابطه با رزمندگان حماس را هم مهم دانست و گفت: «ضروری است که حتی با دشمنتان هم مذاکره کنید. باید این کار را کرد ولی ما تا حالا اقدامی نداشته‌ایم. باید با حماس حرف بزنیم. باید با "خالد مشعل" مذاکره کنیم.»

هالوی سابقه برقراری ارتباط میان تل‌آویو و پایتخت‌های عربی را در کارنامه خود دارد. وی در سال 1998 به عنوان یک بازنشسته و با مجوز بنیامین نتانیاهو وارد موساد شد و زمینه برقراری رابطه میان اردن و اسرائیل را فراهم کرد.»

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جزئیات تازه از ترور عضو حماس در تونس

موساد: حمله به سوریه صوری و ناکارآمد بود

افشاگری تحلیلگر اسرائیلی درباره ترور دانشمند ایرانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha