انتقاد رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی

دولت برنامه استراتژیک ایدز را به سازمان مدیریت دیر رساند/ حتی یک ریال برای ایدز در بهزیستی تعریف نشده است

دولت برنامه استراتژیک ایدز را به سازمان مدیریت دیر رساند/ حتی یک ریال برای ایدز در بهزیستی تعریف نشده است

به گزارش سراج24،مجید رضازاده گفت: برنامه استراتژیک مقابله با ایدز را فقط سازمان بهزیستی دنبال نمی‌کند بلکه یک برنامه کشوری است که وزارت بهداشت متولی اصلی آن است و ما به عنوان دستگاه دوم مشارکت داریم که از نظر حجم و اهمیت برنامه و بودجه مورد نیاز در این برنامه مسئولیت دوم را داریم.

وی ادامه دا د:‌ هر چند که بودجه این برنامه امسال نرسید و در بودجه‌های ما دیده نشد چرا که باید در برنامه استراتژیک پنج‌ساله دیده می‌شد. 

رضازاده گفت: در سازمان بهزیستی ردیف بودجه‌ای برای ایدز نداریم حتی یک ریال تعریف نشده است و ما از بودجه‌های مختلف هزینه می‌کنیم. مثلا از بودجه کودکان خیابانی، اعتیاد یا زنان برای ایدز بودجه‌ای هزینه می‌کنیم.

رئیس مرکز درمان اعتیاد بهزیستی گفت: اعتباری نیز برای باشگاه‌های مثبت گذاشته‌ایم که با این توصیف درمجموع حدود 20 میلیارد تومان در خصوص ایدز اعتبار گذاشته‌ایم که 4 میلیارد تومان آن به طور مستقیم برای مبتلایان به  ایدز و افرادی که دچار رفتارهای پرخطر هستند مانند کودکان خیابانی و زنان دارای رفتارهای پرخطر امسال در نظر گرفته شده است. 

وی گفت: بودجه اصلی در برنامه استراتژیک بسیار بالاست که اگر قرار است به این عدد برسیم باید در بودجه دیده می‌شد این بودجه توسط دولت باید به مجلس پیشنهاد می‌شد در حالی که برنامه استراتژیک مقابله به ایدز به سازمان مدیریت دیر رسید و اکنون از سوی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی پیگیری می‌کنیم که حداقل بخشی از بودجه را برای سال 96 بگیریم.

وی ادامه داد: اگر این اعتبار دیده شود کار به خوبی پیش خواهد رفت ما برای گروه‌های پرخطر مانند کودکان خیابانی، زنان دارای رفتارهای پرخطر، معتادان خیابانی و تزریقی در زمینه مقابله با ایدز مسئولیت داریم.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

برای بررسی صلاحیت مراکز مشاوره به سامانه دیده‌بان بهزیستی مراجعه شود

تمام بدهی‌های شهریه دانشجویان صفر می‌شود

شرایط معافیت سربازی پسران زنان سرپرست خانوار/پرداخت مستمری به خانواده چندقلوها

0 نظر

ارسال نظر

capcha