سردار عبداللهی در همایش سراسری روحانیون سپاه:

ورود سپاه به عرصه سازندگی با هدف کمک به دولت‌ها است/تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تا پایان سال

ورود سپاه به عرصه سازندگی با هدف کمک به دولت‌ها است/تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تا پایان سال

به گزارش سراج24،سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پانزدهمین همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه (میقات) ضمن ارائه گزارشی از دستاوردها و عملکرد قرارگاه در عرصه سازندگی کشور با اشاره به فلسفه وجودی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: با پایان جنگ براساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد تا از ظرفیت های انبوه دوران دفاع مقدس در کمک رسانی به عمران و آبادانی کشور بهره گیری شود.

وی افزود: باتوجه به ویرانی های شهری ناشی از حملات و بمباران های رژیم بعثی عراق قرارگاه در شروع فعالیت اقدامات بازسازی را به انجام می رساند تا به امروز که در 10 حوزه عمده به فعالیت می پردازد.

عبداللهی با تاکید بر اینکه کشور ما صاحب ثروت‌های خدادادی عظیم و بزرگی است به ایفای نقش قرارگاه در حوزه نفت و گاز اشاره و تصریح کرد: با شروع تحریم‌ها و زمانی که خارجی‌ها میدان را ترک کردند قرارگاه به فازهای پارس جنوبی ورود پیدا کرد و با ساخت پالایشگاه های فاز 15 و 16 کشور را در این حوزه به خودکفایی رساند.

وی افزود: طراحی، تجهیز و ساخت پالایشگاه های فاز 15 و 16 جنوبی تماماً توسط مهندسین داخلی به انجام رسیده و امروز پایه ساخت سایر فازها قرار گرفته است.

عبداللهی در ادامه با اشاره به بخشی از نتایج افتتاح فاز 15 و 16 پارس جنوبی گفت: تا به امروز 32 میلیارد مترمکعب گاز از فازهای 15 و 16 وارد شبکه شده است و این ثروت ملی ما است که متاسفانه گاهی آن را قدر نمی دانیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در ادامه با تاکید بر اینکه پالایشگاه "ستاره خلیج فارس" به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان توسط قرارگاه ساخته شده است، گفت: این پالایشگاه با همت جهادی، تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی و باور جوانان ایران اسلامی به ثمر رسیده و با یاری خداوند متعال تا پایان سال جاری بنزین در پالایشگاه "ستاره خلیج فارس" تولید می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عدم مصرف بهینه آب در حوزه های مختلف را مشکلی اساسی خواند و خاطرنشان کرد: با اقدامات زیر بنایی که توسط قرارگاه در حوزه آب صورت می گیرد بخش زیادی از زمین های بایر قابل کشت شده و موجب ایجاد اشتغال جوانان و آبادنی کشور می شود.

عبداللهی با تاکید براینکه ورود سپاه به عرصه سازندگی با هدف خدمت رسانی به مردم و کمک به دولت ها صورت گرفته است، گفت: سپاه ایفای نقش در حوزه سازندگی را رسالت خود می داند و ورودش در حوزه های مختلف سازندگی همواره با درخواست دولت ها صورت گرفته است.

وی در ادامه به سایر حوزه های فعالیتی قرارگاه شامل ساخت تونل و ابنیه، راه سازی، خطوط انتقال و... اشاره ای داشت و تصریح کرد: در تمامی این حوزه ها قرارگاه هیچ گاه عرصه را بر پیمانکاران داخلی تنگ نکرده است بلکه به عنوان موتور محرک سازندگی در کشور به ایفای نقش می پردازد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پایان ساخت 56 کیلومتر تونل توسط قرارگاه در 10 ماهه اول سالجاری را اقدامی جهادی و کم نظیر خواند و تصریح کرد: با نیت خالص، عمل به تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های داخلی و ثروت های ملی مشکلات زیادی نظیر بیکاری در کشور ریشه کن می شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

اعتراف آمریکایی‌ها به شکست فتنه اخیر

اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با رژیم صهیونیستی اعدام شدند

حقیقت عیان | ماجرای افشای مطالب بولتن خبرگزاری فارس چه بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha