مدیرعامل رجاء خبر داد

نهایی شدن قرارداد ۱۱۰۰ میلیارد تومانی خرید ۲۵۰ واگن تا تابستان آینده

نهایی شدن قرارداد ۱۱۰۰ میلیارد تومانی خرید ۲۵۰ واگن تا تابستان آینده

به گزارش سراج24 ، محمد رجبی در نشست خبری با تشریح اقدامات و برنامه های شرکت رجاء برای نوروز 96 اظهار کرد: رجاء توانسته به عنوان بازوی اجرایی در حمل ونقل مسافری در کنار راه آهن عمل کرده و سهم 51 درصدی بازار حمل و نقل ریلی را در اختیار دارد.

وی با بیان این که ایمنی و آسایش دو شاخص مهم حمل ونقل ریلی است، ادامه داد: تلاش کرده ایم که در نوروز 96 رفاه و ایمنی را توسعه دهیم و انتظار این است که شرکت رجاء سودده باشد هر چند در این بخش سودده بودن کار بسیار سختی است. اگر دولت قطارهای تکلیفی را از رجاء منفک کنند انتظار می رود در بخش مسافری به سوددهی برسیم.

وی تصریح کرد: حددو 860 واگن مسافری  پشتیبانی برای ارائه خدمت در نوروز 96 در نظر گرفته شده است. از این تعداد660 واگن مسافری است و برای کاهش توقف کار برای این تعداد اگن حدود 146 اگن ذخیره در نظر گرفته شده تا خدمات دهی به موقع را تضمین کند.

وی با بیان این که ایام پیک نوروز 21 روز است که امیدواریم بیشترین بهره وری را در استفاده از ظرفیت های ایجاد شده داشته باشیم، گفت: حدود 850 میلیون نفر مسافر در سال داریم که سهم شبکه ریلی به دلیل عدم توسعه حدود 24.5 میلیون نفر سهم حمل ونقل ریلی است.

مدیرعامل رجاء با اشاره به خسارت های مالی و جانی ناشی از حمل ونقل جاده ای سهم این شرکت را در کل جابجایی ها 2 درصد اعلا کرد  افزود: برای نوروز 96 حدود یک میلیون صندلی در مسیرهای رفت و برگشت ظرفیت سازی شده که تاکنون حدود 220 هزار صندلی آن فروخته شده است.

رجبی با اشاره به این که روزانه 135 و 2800 رام در 21 روز پیک نوروز 96  خدمات رسانی می کنند، یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون 12 میلیون نفر جابجا شده که از برنامه عقب هستیم، یکی از دلایل این کاهش خروج حدود 300 واگن از شبکه سیر بوده است. با هماهنگی صورت گرفته با راه آهن جمهوری اسلامی ایران امیدواریم 200 واگن مجددا وارد سیر شود.

وی با بیان این که امسال میزان جابجایی مسافر در شرکت حمل و نقل ریلی رجاء حدود 25 درصد کاهش یافته است، گفت: میانگین عمر واگن های رجاء حدود 32سال است.

وی از ورود 12 واگن  تولید داخل به ناوگان رجاء تا پایان سال خبر داد و گفت: پس از اتمام قرارداد با دو واگن ساز داخلی (خرید 120 واگن) سن ناوگان رجاء به 28 سال کاهش می یابد.

مدیرعامل رجاء از فراخوان برای خرید 250 واگن خبر داد و با بیان این که الان در مرحله تحویل اسناد هستیم، افزود: امیدواریم تا پایان تابستان این قرارداد به مرحله اجرایی برسد.

رجبی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اعتبار مورد نیاز این خرید، گفت: حدود 1100 میلیارد تومان ارزش این واگن هاست که 9 شرکت تاکنون در این مناقصه شرکت کرده اند.

به گفته وی، از این میزان رجاء 15 درصد را تامین می کند و شرکت هایی ایرانی و خارجی که با هم جینت می شوند نیز 85 درصد آنرا تامین خواهد کرد.

وی با بیان این که در صورت نهایی شدن قرارداد در تابستان اولین سری واگن ها 20 ماه بعد تحویل می شود، افزود: مناقصه رجاء دومین مناقصه بزرگ در اروپاست.

اخبار مرتبط

تابستان خانه گران می‌شود

توضیح توانیر در خصوص تصمیم عجیب نوبخت

پیش‌بینی سال سخت آبی در تابستان ۹۶/جیره‌بندی منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha