آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش + جزئیات استقرار یگان‌ها

 آغاز مرحله نهایی رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش + جزئیات استقرار یگان‌ها

به گزارش سراج24 ، مرحله نهایی رزمایش بزرگ ولایت 95 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از صبح امروز در منطقه عمومی جنوب کشور از تنگه هرمز تا دریای عمان و شمال اقیانوس هند، آغاز شد.

دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، صبح امروز با اعلام رمز "یا زهرا(س)" از عرشه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران ــ سهند که پیشرفته‌ترین ناوشکن ایرانی است، رسماً آغاز مرحله دوم این رزمایش را اعلام کرد.

در رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 که در محدوده‌ای به‌وسعت 2 میلیون کیلومترمربع از تنگه هرمز، دریای عمان، شمال اقیانوس هند و تنگه باب المندب تا مدار 10 درجه در حال برگزاری است، یگان‌های شناور زیرسطحی و سطحی نیروی دریایی راهبردی ارتش با به‌همراه داشتن بالگردهای دریایی در قالب ناوگروه‌های دفاعی در عمق و در محورهای مشخص شده مستقر و مأموریت‌های محوله را برابر برنامه‌های تدوین شده اجرا می‌کنند.

همچنین به‌صورت همزمان تیپ‌های تکاور دریایی و عملیات ویژه در سرتاسر سواحل مکران تا فاصله 24 مایل دریایی معادل 44 کیلومتر مستقر و در راستای دفاع از آب‌های سرزمینی تمرینات مربوطه را به اجرا می‌گذارند.

گفتنی است، علاوه بر بالگردهای دریایی مستقر در یگانهای شناور، سایر یگان‌های پروازی نیروی دریایی راهبردی ارتش شامل هواپیماهای گشت شناسایی، هواناوها و پهپادها نیز ضمن گسترش نسبت به رصد کلیه تحرکات در منطقه اقدام می‌کنند.

در همین راستا سامانه‌های مصونیت‌بخش به شناورهای نیروی دریایی راهبردی ارتش اعم از انواع رادارهای پیشرفته، سامانه‌های سوناری نوین و سامانه‌های چف که از دستاوردهای بومی حاصل خلاقیت و نوآوری مجموعه جهاد خودکفایی ارتش و صنایع دفاعی داخلی محسوب می‌شود در طول مدت رزمایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

همچنین سامانه‌های بهداشت و درمان سیار، بیمارستان‌های صحرایی و مجموعه‌های آمادی و پشتیبانی به‌منظور تأمین نیازمندی‌های رزمندگان مستقر در منطقه رزمایش و همچنین اقدامات مردم‌یاری اعم از ارائه خدمات رایگان پزشکی شامل رادیولوژی، سونوگرافی، دندانپزشکی، ویزیت بیماران، عمل جراحی و توصیه‌ها و آموزش‌های بهداشتی مرتبط با حفاظت از محیط زیست به هموطنان ساکن در سواحل مکران اقدام می‌کنند.

اخبار مرتبط

پیوند ارتش و سپاه سند افتخار نظام است

حمله پهپاد ارتش به یک شناور با بمب های هوشمند و نقطه زن / رونمایی از سیمرغ برای اولین‌بار

چرا ماکت ناو هواپیمابر آمریکا در رزمایش سپاه غرق نشد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha