روحانی د رهمایش مجریان برگزاری انتخابات ۹۶:

رشد اقتصادی کشور بالای ۶ درصد است/ دولت به وعده‌های خود عمل کرده است

رشد اقتصادی کشور بالای ۶ درصد است/ دولت به وعده‌های خود عمل کرده است

به گزارش سراج24 ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات 1396 با بیان اینکه ضمن قدردانی از مدیران کشور، گفت: مخصوصا در ماه‌های و هفته‌های اخیر که رحمت‌ الهی و برکات الهی را داشتیم و حالا به طور طبیعی دنباله‌اش سیل و خسارت هم داشته‌ایم که اینها طبیعی است و از رحمت‌های الهی است، از همه انها تشکر و سپاسگذاری دارم.

وی با اشاره به موضوع امنیت، افزود: اختلاف امنیت را از بین می برد و اگر کسی به دنبال اختلاف باشد، گناه کرده است.

روحانی گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند باید مشت گره کرد و داد زد، بله شعار و فریاد خوب است اما خدا برای چی به ما عقل داده است؟

وی گفت: وقتی انسجام و وحدت از بین می رود، اختلافات، کینه توزی‌ها و شکاف‌ها ایجاد می شود؛ آنانی که با کلام و قلم خود بذر کینه می افشانند، مرتکب گناهی بزرگ می شوند. ایجاد نزاع، اختلاف و انشقاق بین قومیت‌ها، زبان‌ها و ادیان، بزرگترین گناه است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: بعضی‌ها برای اینکه از دولت انتقاد کنند کل اعتماد عمومی را زیر سوال می برند و این خیانت به کشور و نظام است. ما همه برادریم، در یک کشتی نشسته ایم و همه عضو یک خانواده هستیم.

روحانی اقتصاد مقاومتی را یک ضرورت دانست و افزود: دولت به قول هایی که به مردم داده، عمل کرده است و رشد اقتصادی کشور بالای 6 درصد است.

روحانی در ادامه خطاب به استانداران و فرماندناران حاضر در مراسم گفت: شما انتخابات خوبی را در پایان سال گذشته و آغاز امسال برگزار کردید و حقیقتا حضور مردم نیز با شکوه بود و مردم و احزاب خیلی خوب صبر و تحمل کردند.

وی با بیان اینکه در آستانه انتخابات گذشته یک جناحی بود هرچه پیشنهاد داده بود در ردیف اول و دوم و سوم جا گرفته بود، اظهار داشت: در آن انتخابات در بعضی حوزه‌های انتخاباتی یک جناح انتخاباتی تنها 48 ساعت قبل از انتخابات با یک فرد صحبت کردند و او را آوردند و اما مردم چه هوشیاری از خود نشان دادند. کار بزرگی انجام گرفت تحمل و صبر صورت گرفت مردم به خیابان‌ها نیامدند اما کار مهمی انجام دادند و شاهد یک انتخابات با شکوه و امنیت در سراسر کشور بودیم.

رئیس جمهور با مورد توجه قرار دادند انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز یک انتخابات مهم پیش روی ماست مردم و مسئولین وظیفه سنگینی بردوش دارند. اولا همه باید تشویق کنیم تا مردم پای صندوق‌های رأی بیایند طوری باشد که مردم احساس کنند که اگر پای صندوق نیایند احمال شده است. هرچند انتخابات شوراها مقداری کار را راحت می‌کند و باعث می‌شود مردم در مناطق مختلف پای صندوق رأی بیایند.

 روحانی اضافه کرد: انتخابات بسیار مهم است و برای عظمت ایران بسیار مهمتر است، همه تلاش کنیم مردم را پای صندوق رأی بیاوریم.

وی  در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر عدم استفاده از امکانات عمومی و دولتی در انتخابات به نفع جناح و فرد خاص، اظهار داشت: همه مراقب باشیم تا از این امکانات به نفع جریانی استفاده نشود که حرام است. استفاده از اموال و امکانات دولتی به معنای عام که شامل قوه قضاییه، مقننه، نیروهای مسلح و شرکت‌های مرتبط می‌شود حرام است. از تریبون‌های عمومی نیز نباید استفاده شخصی کرد هیچ کس حق ندارد از این تریبون‌ها و رسانه‌های عمومی و روزنامه‌ها و سایت‌هایی که از بیت المال استفاده کنند در انتخابات به نفع جریان خاصی استفاده کند البته تشویق کنند ایرادی ندارد، اما برای استفاده یک جناح و افراد خاص ممنوع است و مسئولیت آن برعهده وزارت کشور و همه استانداران، فرمانداران و بخشداری‌هاست. همه مسئولند. من نمی‌پذیرم کسی بگوید مسئولیت این کار با شورای نگهبان است خیر. مسئولیت با دولت است شورای نگهبان ناظر است و نظارت می‌کند ما باید بایستیم، اگر کسی تخلفی می‌کند کسی دارد از امول عمومی استفاده می کند، یک نیروی نظامی، یک نیروی مسلح و یک نیروی امنیتی، باید داد بزنیم و بایستیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اینکه کسی بخواهد از اموال شخصی برای جریان و فردی استفاده کند اهلاً و سهلاً از جیب مبارکش و یا از طریق حمایت و طرفداران خرج کند اما حق ندارد از بیت المال استفاده کند.

 روحانی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخابات قطبی اشاره کرد و گفت: ما نباید اجازه دهیم انتخابات قطبی شود انتخابات قطبی دردسر درست می‌کند. در انتخاباتی قطبی شد و دیدید چه مشکلاتی در حین و بعد انتخابات درست شد و گرفتاری برای ما بوجود آورد وقتی انتخابات قطبی شود احساسی و شعاری می‌شود. ما معتقدیم رقابت نباید بین جناح‌ها و گروه‌ها و جریان‌ها باشد باید بین برنامه‌ها باشد.

اخبار مرتبط

وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی مخالف اقتصاد مقاومتی است

حمایت جدی‌ای از کالاهای تولید داخل نمی‌شود

از این دولت نمی‌توان انتظار تحقق سیاست‌های اقتصادی گام دوم انقلاب را داشت/ هنوز سیاست‌های اقتصادی گام دوم در ریل خود قرار نگرفته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha