«سراج 24» گزارش می‌دهد

هرهفته زنده از کربلا/قاب رسانه ملی برای خانواده ایرانی/برکت اربعین حسینی در برنامه تلویزیونی «پیاده آمده‌ایم»

هرهفته زنده از کربلا/قاب رسانه ملی برای خانواده ایرانی/برکت اربعین حسینی در برنامه تلویزیونی «پیاده آمده‌ایم»

گروه فرهنگی سراج24: راهپیمایی اربعین و تجمع بی سابقه شیعیان جهان در کربلای معلی اتفاقی است که هرچند قدیمی و بسیار با سابقه است اما فقط حدود 5، 6 سال است که در ایران شناخته شده و روز به روز بر استقبال مشتاقان حرم حسینی اضافه شده است.

هرچند رسانه‌های جریان اصلی دنیا هنوز هم در مواجهه با این جریان بیست میلیونی سکوت کرده و آن را پوشش خبری نداده‌اند اما بالاخره با فعال شدن رسانه‌های مستقل فراوان، پیام راهپیمایی بزرگ اربعین جهانی شده است.

وضعیت پوشش رسانه‌ای در ایران هم چندان قابل توجه نبود. حجت الاسلام علیرضا پناهیان همراه با هیئت هنر جزو اولین کسانی بودند که مبلغ این راهپیمایی بزرگ شدند. آن روزهای ابتدایی، پناهیان بالای منبر می‌رفت و خطاب به رسانه های دنیا می گفت: «این جمعیت را نمی بینید؟ باشد! بیشترش می‌کنیم. سال به سال گسترده‌ترش می‌کنیم.» و این اتفاق هم افتاد. صدا و سیمای کشورمان نیز از حدود سه سال قبل وارد این فضا شد و پس از پخش گزارش های مستند و خبری، اقدام به پخش زنده راهپیمایی بزرگ اربعین کرد.

تاکنون گروه های مستند ساز گوناگونی از کشورمان با کاروان پیاده‌های حسینی همراه شده اند تا گوشه ای از عشق و ارادت آنها به سید و سالار شهیدان را به تصویر بکشند. این راهپیمایی و این تصویرسازی مستند از اتفاقات، یک تاثیر مهم در رابطه قلبی ایرانی و عراقی هم داشته است، رابطه ای که شاید سال‌ها بواسطه توحش صدام و رژیم بعث با چالش هایی همراه بوده است. امروز ایرانی ها، رفقای عراقی بسیاری دارند که هر کدام میزان دیگری در کشورش است. یک ایرانی وقتی می خواهد به کربلا برود می داند که خانه فلان دوستش به راحتی و با رویی باز به روی او گشاده است؛ عراقی نیز به همین شکل با میزبانی گرم ایرانی مواجه خواهد شد. حالا شعار «حب الحسین یجمعنا(عشق و محبت به امام حسین علیه السلام ما را جمع و یکدل می‌کند)» به خوبی تحقق پیدا کرده است.

چند ماه قبل راهپیمایی بزرگ اربعین برگزار شد. صداوسیمای کشورمان برای نخستین بار در استودیویی استثنایی و مشرف به حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دو ویژه برنامه را بصورت زنده و مستقیم از شبکه‌های یک و سه سیما پخش کرد. «پیاده آمده‌ایم» و «مخاطب خاص» دو برنامه تلویزیونی گفت‌وگو محور بودند که با حضور حجت الاسلام شهاب مرادی و سایر مهمانان برنامه به روی آنتن رفتند. هر دو برنامه در استودیوی «عصر» ضبط شد.

حالا و پس از چند ماه از ایام اربعین، مخاطبان گسترده این دو برنامه تلویزیونی و پیام‌های‌ پر امیدشان باعث شده تا برنامه «پیاده آمده‌ایم» ادامه دار شود. دو هفته است که سری دوم این برنامه از شبکه یک سیما پخش شده است. این برنامه حالا با موضوع خانواده و سبک زندگی، پنجشنبه شب‌ها بصورت زنده و مستقیم از استودیوی عصر و مشرف به بارگاه نورانی سید و سالار شهیدان پخش می‌شود. حجت‌الاسلام زائری در این دو هفته مهمان برنامه بوده است. قرار است حجج اسلام سرلک و پناهیان نیز به جمع مهمانان و کارشناسان این برنامه اضافه شوند.

«پیاده آمده‌ایم» یک ویژگی عجیب دارد و آن هم این است که هیچ اسمی از عوامل و سازندگان آن در تیتراژ ابتدایی و انتهایی آن درج نمی‌شود. باید از همه این تلاش‌های خالصانه تشکر کرد و به «هادی نعمت‌اللهی» کارگردان جوان این برنامه پر بیننده به خاطر توفیق خدمت به آستان سیدالشهدا(علیه السلام)  تبریک گفت و غبطه خورد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha