سخنان رهبر ایران در «کنفرانس انتفاضه» در تهران؛ سکوت الجزیره و العربیه و پخش زنده «المیادین»

سخنان رهبر ایران در «کنفرانس انتفاضه» در تهران؛ سکوت الجزیره و العربیه و پخش زنده «المیادین»

به گزارش سراج24،ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، امروز سه‌شنبه در تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی و دیگر سران جمهوری اسلامی با حضور نمایندگان 80 کشور در تهران به مدت دو روز آغاز شد. 

سخنان رهبر انقلاب مانند کنفرانس پیشین، افتتاحیه اجلاس بود. آنچه در نوع پوشش شبکه‌های خبری عربی در منطقه به چشم می‌آید، بی‌توجهی کامل دو شبکه معروف عربی الجزیره قطر و العربیه عربستان سعودی به انعکاس مواضع ایران است که در مقابل نوع پوششی که المیادین از این کنفرانس داده قابل توجه است.

قطر که خود را حامی غزه نشان می‌دهد و تاکنون تلاش کرده با اجرای چند طرح عمرانی در غزه، خود را حامی مردم نشان بدهد،‌ شبکه خود، الجزیره را از پوشش زنده آغاز کنفرانس حمایت از انتفاضه در تهران منع کرد و پس از پایان سخنرانی رهبر ایران به انعکاس بخش‌هایی از این کنفرانس مانند سخنان نبیه بری رئیس پارلمان لبنان پرداخت.

شبکه الجزیره مباشر که هر حادثه و اتفاق سیاسی را در نقاط متعدد جهان تحت پوشش زنده قرار می‌دهد، به آغاز این کنفرانس مهم در شرایط حساس منطقه، کاملا بی‌توجه بود و به نظر می‌رسد، علت اصلی آن عدم انعکاس زنده سخنان رهبر ایران بود.


برنامه در حال پخش الجزیره مباشر هنگام آغاز کنفرانس انتفاضه در تهران

 

عربستان خود را حامی فلسطین می‌داند اما «العربیه»، شبکه خبری منتسب به آن، از کنفرانسی که در حمایت از قدس برگزار می‌شود نه تنها حمایتی نمی‌کند بلکه آن را بایکوت نیز کرده است.

این شبکه حتی بر خلاف الجزیره مباشر که سخنان نبیه بری را پوشش داد، هیچ تصویری زنده از این کنفرانس پخش نکرد. 


برنامه در حال پخش العربیه هنگام آغاز کنفرانس انتفاضه در تهران

 

در مقابل هر چقدر این شبکه‌های مشهور سعودی و قطری به این کنفرانس در تهران بی‌توجه بودند، شبکه خبری المیادین نه تنها با کنار گذاشتن برنامه‌های روزانه خود نه تنها هنگام آغاز کنفرانس در حال پخش زنده اتفاقات کنفرانس انتفاضه بود، بلکه این شبکه از یک هفته گذشته به تهران آمده و برنامه‌های ویژه روزانه برای پوشش این اتفاق، در دستور کار خود قرار داده است.


پخش زنده کنفرانس از تهران در شبکه المیادین


لحظه حضور رهبری در سالن کنفرانس و پخش زنده از المیادین

 

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی آغاز کنفرانس اعلام کرد که برخی کشورهای عربی خود را حامی فلسطین نشان می‌دهند اما در عمل به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند که اولین مصداق آن نوع توجه این کشورهای عربی به پوشش چنین کنفرانسی است که به جای ایران شاید باید در ریاض یا دوحه یا ابوظبی یا قاهره یا کشورهای عربی دیگر برگزار می‌شد.


پخش زنده سخنان رهبری در کنفرانس انتفاضه از شبکه المیادین

 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ابعاد جدید لابی‌گری برای اسرائیل و امارات

آغاز آتش‌بس 5 ساعته روزانه در غوطه شرقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha