حاشیه‌سازی برای گریز از متن

جناب مسجد جامعی! اگر پاسخی ندارید فرافکنی نکنید/ مگر نگفتید از انتشار تخلفاتم استقبال می‌کنم؟

جناب مسجد جامعی! اگر پاسخی ندارید فرافکنی نکنید/ مگر نگفتید از انتشار تخلفاتم استقبال می‌کنم؟

به گزارش سراج24،احمد مسجد جامعی عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران چندی پیش در حضور خبرنگاران گفته بود "هر کس از من تخلفی سراغ دارد اسناد آن را منتشر کند؟" در همین راستا   خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان  «رانت 7.5 میلیارد تومانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات» اسنادی را منتشر کرد که بر اساس آن، احمد مسجدجامعی، عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران و وزیر سابق ارشاد طی زنجیره ای از رانت ها و اعمال نفوذ، در ملکی در خیابان شیخ بهایی حداقل هفت و نیم میلیارد تومان تخلف کرده است.

اما پس از انتشار گزارش فارس، وزیر فرهنگ دولت اصلاحات، برآشفتند و به جای بررسی کردن و ارائه پاسخ مستدل، مشتی توهین و اتهام‌زنی های بی‌ربط به موضوع از طرف ایشان به عنوان جوابیه در رسانه های دیگر منتشر شد. ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد که در ادامه از نظرتان می گذرد.

بر اساس این اسناد، مسجدجامعی با خرید 842 متر باغ در منطقه شیخ بهایی و قطع درختان، اقدام به ساخت برج – باغ کرده است. مسجدجامعی با اعمال نفوذ، مجوز ساخت 8 طبقه را تبدیل به 9 طبقه کرده و در مرحله ساخت، بدون داشتن هرگونه مجوزی، یک طبقه دیگر هم اضافه کرده و 10 طبقه بنا احداث کرده است. او با تغییر کاربری، بالا بردن سطح اشغال و احداث غیرقانونی بخش هایی از ساختمان، زنجیره ای از تخلفات را مرتکب شده که در نوع خود کم نظیر است و عجیب تر از همه آن که همه این اقدامات در یک زمین با کاربری باغ رخ داده است. این در حالیست که مسجدجامعی، خود را مدعی حفظ محیط زیست و دفاع از باغ‌ها می‌داند و مدیریت شهری و رئیس شورای شهر را به دفاع سست از محیط زیست متهم می‌کند.

در پی انتشار این اسناد، احمد مسجدجامعی جوابیه ای منتشر کرده که غیر از آن که پاسخگوی تخلفات او نیست، از کسی که 4 سال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده واقعا عجیب است.

متن جوابیه مسجدجامعی حاوی 2 گزاره اصلی است: اول آن که او ادعا کرده که سند ملک به نام من نیست و دوم آن که او گفته پس از انتشار این اسناد متوجه شده است که عملکردش درست بوده و به همین دلیل اسناد تخلفاتش را منتشر کرده‌اند!

در پاسخ به این دو گزاره باید از آقای مسجدجامعی دعوت کرد که یک بار دیگر متن خبر تخلف و اسناد منتشر شده همراه آن را بخواند. در پاسخ به گزاره اول یعنی بی ارتباط بودن ملک خیابان شیخ بهایی به او باید گفت مگر سند ملک به نام برادر شما و مشاور شما و یکی از بستگان او نیست و شما در این ساختمان شریک نیستید؟ آیا دیگران هم می توانند 842 متر باغ را بدون مجوز به برج 10 طبقه تبدیل کنند؟

اتفاقا در متن خبر، نحوه ارتباط مهرشاد کاظمی به تیم مسجدجامعی به روشنی توضیح داده شده است. آیا مردم عادی و اطرافیانشان هم می توانند مجوز 8 طبقه را تبدیل به 9 طبقه کنند و در مرحله ساخت، یک طبقه دیگر هم روی بنا بگذارند و در نهایت برج 10 طبقه بسازند؟ گویا برخی آن قدر در انواع و اقسام رانت غرق شده اند که دیگر این مسایل برایشان کوچک است و در نگاهشان تخلف محسوب نمی شود. این در حالی است که ارزش ریالی تنها یک فقره ی همین تخلف بیش از هفت و نیم میلیارد تومان است.

اما گزاره دوم؛ در متن جوابیه آمده است: «سپاس. با این حمله ها مطمئن می شوم که کلنگ خود را درست به سمت ریشه فساد نشانه رفته ام. کار خود را ادامه می دهم.» در پاسخ باید گفت که این موضع شما، جایگاه کسی نیست که خبر میلیاردها تومان رانتش به همراه مستندات منتشر شده است. به جای جواب های بی معنا و توام با تمسخر قانون و حرف حق، یک بار هم که شده به صورت شفاف پاسخگوی تخلفاتتان باشید. اما در پاسخ این که گفته اید کارتان را ادامه می دهید باید گفت درخواست افکار عمومی این است که اتفاقا این عملکرد غیرقانونی و پر تخلف را ادامه ندهید. با ادامه این روند از سوی شما و هم فکرانتان، باید منتظر دست اندازی به حریم شهر و تخریب باغ های دیگر و ارتکاب انواع تخلفات در ساخت و ساز باشیم.

جناب مسجدجامعی! مگر شما نگفتید هر کس از من تخلفی سراغ دارد اسناد آن را منتشر کند؟ اگر حسن نیت دارید، از مردمی که نماینده‌ی آن ها بوده‌اید عذرخواهی کنید و تخلف خود را جبران کنید و حقوق مردم و شهر را به آن ها بازگردانید.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

تخلف برخی شرکت‌‌ها در فروش بلیت پروازهای اربعین

آموزش و پرورش پایین‌ترین آمار را در بحث تخلفات دارد/غیبت غیرموجه از شایع‌ترین تخلفات میان فرهنگیان است

ورود دیوان محاسبات به پرونده شرکت دخانیات

0 نظر

ارسال نظر

capcha