شیطنت‌ صهیونیست‌ها این بار در مونیخ

شیطنت‌ صهیونیست‌ها این بار در مونیخ

به گزارش سراج24،در حالی که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در رأس هیأتی برای شرکت در چهل و سومین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ راهی این شهر شد و از روز گذشته در این نشست رایزنی‌هایی را با مقامات و همتایان خود در برخی کشورها داشته و قرار است فردا (یکشنبه) در پنلی درباره خاورمیانه جدید به ایراد سخنرانی بپردازد، رسانه‌های صهیونیستی دوباره دست به کار شدند و با طرح ادعاهایی واهی به دنبال انتشار اخباری غلط از حضور هیأت ایرانی برآمدند. این رسانه‌ها با انتشار تصویری از پنلی که قرار است ظریف در آن سخنرانی کند، از همزمانی حضور ظریف و لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این پنل خبر دادند.

خبرنگار ما در این زمینه مطلع شد که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در پنل «بحران‌های قدیمی، خاورمیانه جدید؟» به عنوان اولین سخنران از ساعت 9 تا 9:20 صبح به مدت 10 دقیقه به سخنرانی پرداخته و پس از ایراد سخنانش به مدت 10 دقیقه به سؤالات پاسخ داده و محل را ترک می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین فردا (یکشنبه) پس از این پنل در چهل و سومین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته و به ایراد سخنرانی و بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت. وی پیش از این عنوان کرده بود که ایران با دیدگاه‌های جدیدی در مونیخ حضور دارد.

 در ادامه برنامه‌های پنل «بحران‌های قدیمی، خاورمیانه جدید؟» چند سناتور آمریکایی از ساعت 9:20 دقیقه تا 10:05 درباره سیاست خارجی آمریکا به بحث خواهند پرداخت.

در برنامه‌های بعدی این پنل عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز شرکت می‌کنند.

در همین راستا بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه تأکید کرد که در هیچ برنامه‌ای اعم از پنل‌ها و یا در حاشیه این کنفرانس هیأت ایرانی با هیأت آمریکایی گفت‌وگو و دیداری نخواهد داشت و علاوه بر آن هیأت ایرانی به هیچ وجه در پنل‌هایی که صهیونیست‌ها شرکت می‌کنند، حضور نخواهد یافت.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران که روز جمعه به همراه سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونانش راهی مونیخ شد در مدت حضورش در این نشست ضمن ایراد سخنرانی با برخی مقامات و همتایان شرکت کننده دیدار و گفت‌وگو می‌کند. وی طی دیروز و امروز با وزرای خارجه انگلیس، فرانسه، عمان، ترکیه، روسیه، اسپانیا، اوکراین، نخست‌وزیر عراق، رئیس جمهور اسلوونی، موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و هیأت ریش سفیدان سازمان ملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

کنفرانس امنیتی مونیخ با مشارکت قابل توجه 10 رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور آمریکا، 8 نخست وزیر، وزرای امور خارجه  30 کشور، وزرای دفاع حدود 20 کشور و مقامات بین‌المللی شامل دبیرکل سازمان ملل متحد،دبیر کل ناتو، دبیران کل سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب، سازمان شانگهای، روسای پارلمان و شورای اروپا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مدیران کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اینترپل، سازمان بین المللی مهاجرت و کمیسیونر عالی پناهندگان و کمیسیونرهای اتحادیه اروپا از روز جمعه تا روز یکشنبه در هتل بایریشر هوف مونیخ در حال برگزاری است.

در این اجلاس موضوعات مهم بین‌المللی از جمله آینده ناتو، نظم جهانی،  امنیت انسانی، تروریسم و افراط گرایی، مسائل منطقه‌ای شامل آسیای جنوب شرقی و شبه جزیره کره، جهان عرب، سوریه و اوکراین در قالب جلسات عمومی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

جلسات تخصصی ویژه هم با موضوعات امنیت سایبری، امنیت سلامت، امنیت انرژی، دفاع اروپایی و تروریسم برگزار خواهد شد.

در برنامه کاری وزیر امور خارجه کشورمان دیدار با ایرانیان مقیم و همچنین نشستی با مدیران شرکت‌های مهم صنعتی و تجاری آلمان پیش‌بینی شده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

واکنش باراک به مظلوم نماییی نتانیاهو در مونیخ

دیدار ظریف و همتای اسپانیایی در تهران

کنفرانسی امنیتی که رئیسش هم از آن دلسرد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha