شما معتاد هستید؟/ کلینیک سلامت ذهن فضای مجازی، محلی برای درمان اعتیاد به فضای مجازی

شما معتاد هستید؟/ کلینیک سلامت ذهن فضای مجازی، محلی برای درمان اعتیاد به فضای مجازی

به گزارش سراج24،  ستاد خبری چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، حتما این جمله معروف را شنیده اید که همه معتادها می گویند ما معتاد نیستیم بلکه تفننی مصرف می کردیم! این موضوع در مورد معتادهای فضای مجازی نیز همین طور است. معتادهای فضای مجازی هم از ابتدا فکر نمی کردند که به این عرصه اینقدر وابسته شوند. آنها هم استفاده خود از این عرصه را برای امور کاری و خانوادگی و شخصی می دانند اما در واقع وابسته و معتاد به این فضا هستند، گویا بدون این فضا نمی توانند نفس بکشند.

آیا شما هم همین طور هستید؟ پس به شما کلینیک سلامت ذهن فضای مجازی را پیشنهاد می کنیم. در این کلینیک که در چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی تشکیل شده است، رفتارهای فضای مجازی شما سنجیده می شود. ابتدا پس از توضیحات ابتدایی در پذیرش، از شما دو تست در زمینه اعتیاد به تلفن همراه و اعتیاد به فضای مجازی گرفته می شود. این دو تست که به صورت کتبی و براساس خوداظهاری شما خواهد بود نشان می دهد که چه وضعیتی دارید.

سپس شما نتیجه این تست ها را به متخصص ارائه می دهید. متخصص به شما توضیح می دهد که در چه وضعیتی از نظر وابستگی به تلفن همراه و فضای مجازی قرار دارید. در این حالت دو اتفاق خواهد افتاد: یا شما در وضعیت مناسبی در این دو زمینه قرار دارید که پس با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهید.

اما اگر وضعیت مطلوبی نداشته باشید باید به غرفه کناری که بخش عصب شناسی است مراجعه نمائید. در این مرحله به صورت تخصصی تر میزان تاثیرگذاری فضای مجازی بر ذهن و روان شما سنجیده می شود. سپس به متخصص دیگری مراجعه می کنید تا باتوجه به اطلاعات معاینه های قبلی برای شما درصورت لزوم دارو یا رونددرمانی ترویج کند.

شاید شما هم فکر می کنید در این زمینه مشکلی ندارید اما بد نیست تا با مراجعه به این کلینیک خود را بسنجید.

اخبار مرتبط

فیلم کامل اولین سمینار بانکداری باز

برگزاری سمینار تخصصی بانکداری باز در تهران

فضای مجازی تبدیل به یک فضای حقیقی تعاملی و گسترده شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha