جنایات صهیونیست‌ها در غزه (۳)

سلاح‌های ممنوعه به کار رفته در جنگ غزه؛ بمب‌های انفجاری ضد‌انسان

سلاح‌های ممنوعه به کار رفته در جنگ غزه؛ بمب‌های انفجاری ضد‌انسان

به گزارش سراج24 ، طی سه جنگ بزرگ صهیونیست ها علیه غزه طی سال های 2009، 2012 و 2014، رژیم صهیونیستی سه دسته از سلاح های ممنوعه را به طور وسیع در فلسطین به کار برده است. این سه دسته از سلاح های ممنوعه سلاح های نسبتا پیشرفته ای هستند که در مقابل سلاح ممنوعه دهه های پایانی قرن 20 بسیار پیشرفت کرده اند.

سلاح های ممنوعه سلاح هایی هستند که فقط اهداف نظامی و جنگی را هدف قرار ندهد و نظامیان و غیرنظامیان را در یک اندازه هدف قرار می دهد. این سلاح ها شامل سلاح های هسته ای و کشتار جمعی می شود.

آنچه در پی می آید نتیجه تحقیقات و دستاوردهای «کمیسیون فلسطینی مستقل  پیگرد جنایت های اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینی ها » است.

4. بمب های انفجاری دایم (Dime)

این نوع از بمب ها که به بمب‌های دایم مشهور شده اند مخفف عبارت Dense Inert Metal Explosive است. این نوع بمب ها، بمب های کوچکی هستند که درون آنها از مواد انفجاری یا آتش زا و تکه های فلزی کوچکی پر شده است. با انفجار این بمب ها علاوه بر ایجاد آتش و انفجار که خود موجب ایجاد آتش می شود، فلزات موجود در این نوع از بمب ها در اثر انفجار پراکنده شده، موجب ایجاد تخریب شدید در منطقه ای کوچک می شوند.

تاریخ تولید بمب های دایم

بمب های دایم را آمریکایی ها پس از حوادث 11 سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم برای به کارگیری در شهرها ساختند. این بمب ها ساخته شدند تا در شهرها به کار گیری شوند. زیرا بمب های قدیمی که در جنگ ها استفاده می شدند در شهرها موجب خسارت های سازه ای فراوان می شدند. آنها بمب هایی ساختند که بتوانند خسارت انسانی بیشتری نسبت به خسارت های سازه ای ایجاد کنند. لذا این نوع بمب ها را با هدف تخریب انسانی تولید کردند. این بمب ها سال 2001 و 2002 در افغانستان برای اولین بار استفاده شدند.

این بمب ها به مرور پیشرفته شده اند و در برخی از نوع جدیدتر آنها مواد سمی نیز به کار گرفته شده است. در نوع پیشرفته آنها از مواد رادیو اکتیو مثل اورانیوم به کار گرفته شده است.

ترکیب بمب‌های دایم

پوشش خارجی بمب های دایم از الیاف کربنی تشکیل شده است. داخل آن موادی انفجاری مثل «اچ ام ایکس» یا «آر دی ایکس» و مقداری پودر تنگستن سنگین یا فلزات دیگری مثل کبالت، نیکل یا آهن وجود دارد. قطعات و پودر های فلز موجود در این نوع از بمب ها در انفجار اثری ندارند بلکه هنگامی که بمب منفجر می شود قطعات ریز فلز با شتاب به اطراف پرتاب می شوند.

عملکرد تخریبی بمب های دایم

لایه کربنی بیرونی این نوع از بمب ها پس از انفجار خود منفجر می شود و استنشاق آن موجب مرگ استنشاق کنند می شود. پس از انفجار، بمب به قطعات ریز تبدیل می شود. کسانی در فاصله 4 متری انفجار این بمب قرار داشته باشند در جا کشته خواهند شد. کسانی که در فاصله های دورتر باشند را دچار معلولیت های شدید می کند. به دلیل قدرت تکه های فلزی، مجروحان دچار قطع عضو می شوند یا شکستگی ها و شکاف های شدید در بافت به وجود می آورد. همچنین ایجاد بیماری مشهور به «سرطان بافت» یکی از تبعات انفجار این نوع از بمب ها است.

این نوع از بمب ها موجب سوختگی های شدید می شود که بعضا تا استخوان ها هم کشیده می شود به ویژه اگر این بمب ها موجب قطع عضو شوند، موجب سوختگی استخوان در محل قطع شده نیز می شوند. همچنین به دلیل شکاف های عمیق و قطع عضوی که این بمب ها ایجاد می کنند یکی از عوارض انفجار آنها، خونریزی های شدید در اعضای مجروحان است.

 

غزه محلی برای آزمایش بمب های دایم

بمب های دایم به جهت اینکه نسبت به دیگر بمب ها جدید به حساب می آیند، هنوز در مرحله آزمون و خطا قرار دارند و آمریکایی ها در حال آزمایش این بمب ها هستند. غیر از افغانستان، عراق و لیبی، نوار غزه یکی از مکان هایی بود که این بمب ها را آزمایش کرده اند. اینکه چه نوع از این نوع سلاح در نوار غزه آزمایش شده است دقیقا مشخص نیست ، زیرا کسانی که این بمب ها را به کار گرفته اند یعنی صهیونیست ها ، از آن سخنی نگفته اند اما شواهد حاضر اعم از نوع انفجار ها و مصدومان حاصل از این انفجار ها استفاده قطعی از این سلاح ممنوعه را تأیید می کند.

سکوتی سخت در جهان اسلام

گاه در رسانه های غربی خبر کشته شدن یک حیوان، چنان با آب و تاب منعکس می شود که تمام وجوه زندگی را در کشورهای غربی تحت تأثیر قرار می دهد اما به کارگیری سلاح های ممنوعه در کشورهای اسلامی همچون عراق، افغانستان، لیبی و فلسطین کاملا بایکوت می شود. این روش و منش غربی هایی است که با بهانه حقوق بشر کشورهای اسلامی را همواره مورد هجمه قرار می دهند. ولی آنچه دردناک و غیر قابل توجیه است سکوت مسلمانان و کشورهای عرب و اسلامی در مقابل این هجمه غرب است. وقت آن است که هر کس با هر سلاح و هر توانایی در هر نقطه ای که می توان با این هجمه مقابله کند. حتی اگر در یک روزنامه محلی یا یک رسانه کوچک داخلی باشد. چرا که اینگونه اذهان ملت ها در تمامی نقاط نسبت به این موضوع روشن خواهد شد.

به دلیل وضع فجیع مجروحان فلسطینی در نوار غزه که در اثر اصابت این بمب ها زخمی شده اند از  قرار ندادن عکس های مربوطه پوزش می طلبیم.

آنچه در فوق ذکر شد سلاح ممنوعه پیشرفته ای بود که در سه جنگ بزرگ در قرن 21 در نوار غزه به کار گرفته شد. صهیونیست ها همواره از زمان اشغال فلسطین از سلاح های ممنوعه استفاده برده اند. از بمب های خوشه ای گرفته تا گلوله های شیمیایی و اورانیومی و گلوله های فلزی با روکش پلاستیکی همواره علیه فلسطینی ها استفاده شده است و تاریخ آن به اندازه عمر رژیم منحوس صهیونیستی است.

اخبار مرتبط

حمله موشکی اسرائیل به زمین‌های کشاورزی در نوار غزه

غزه به جنگ جدیدی نزدیک می‌شود؟

زنی که صهیونیست‌ها فراموشش نمی‌کنند + عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha