ماجرای اصولگرا خواندن «روحانی» توسط «باهنر» چه بود؟

ماجرای اصولگرا خواندن «روحانی» توسط «باهنر» چه بود؟

به گزارش سراج24 ، روزهای گذشته اظهار نظری از محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره اصولگرا بودن حسن روحانی بحث برانگیز شد.

محمدرضا باهنر در گفت وگویی می‌گوید "در اصولگرا بودن روحانی هیچ تردیدی نیست و من نمی‌خواهم به آقای روحانی جسارتی بشود. ولی بالاخره اینکه ایشان بگوید اصولگراها از من حمایت نکردند من می‌روم کاندیدای اصلاح طلب‌ها می‌شوم این در جریانات سیاسی اصیل رسم نیست."

این بخش از مصاحبه اخیر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین موجب شد که حمید رسایی نماینده سابق مجلس نهم واکنش نشان دهد و از اصولگرایی خداحافظی کند!

تصویری از اینستاگرام رسایی در واکنش به اظهارات اخیر باهنر

اما اصل ماجرا چه بود؟

حجت‌الاسلام حسن روحانی نماینده 5 دوره مجلس شورای اسلامی در طول دوران حضورش در و همچنین دبیری شورای عالی امنیت ملی چهره‌ای متعلق به راست سنتی شناخته می‌شد.

در انتخابات مجلس چهارم و پنجم نیز روحانی در فهرست جامعه روحانیت وارد مجلس شد و در مجلس ششم نیز نامش در فهرست جمعیت موتلفه و جریان راست بود که از حضور در این مجلس بازماند.

لیست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات دوره ششم مجلس شورای اسلامی

وی که تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری 88 در جلسات شورای مرکزی جامعه روحانیت(قدیمی‌ترین تشکل اصولگرا) حضور می‌یافت هنوز نیز نامش در فهرست شورای مرکزی این تشکل وجود دارد.

با همه اینها اما خود روحانی در طول دوران ریاست‌جمهوری خود هیچگاه اظهارنظر مستقیمی درباره اینکه اصلاح‌طلب یا اصولگراست نداشته است.

قراین وجود نشان می‌دهد که صحبت‌‌های اخیر محمدرضا باهنر نه یک ژست انتخاباتی برای معرفی روحانی به‌عنوان نامزد اصولگرایان بلکه ناظر به خاستگاه روحانی در فضای سیاسی کشور است.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری اخیر خود در واکنش به اظهارات نقل شده از وی مبنی بر اینکه روحانی یک اصولگراست، گفت: اوایل دولت آقای روحانی سوال از بنده شد که برخی از خبرنگاران مدعی بودند که آقای روحانی یک فرد اصلاح‌طلب است. بنده به آنها گفتم در گذشته آقای روحانی حتی یک سخنرانی در حمایت از اصلاح‌طلبان پیدا نمی‌کنید و نمونه نقد صریح ایشان از اصلاح‌طلبان نیز در سخنرانی محوری‌شان در دانشگاه تهران که در سال 78 پس از اتفاقات آن سال افتاد وجود دارد و در محکومیت فتنه 78 سخنرانی کردند.

باهنر تصریح کرد: روحانی در انتخابات سال 92 وامدار اصلاح‌طلبان شد و در حرکت‌های اخیر سیاسی جابجایی اتفاق افتاده است. اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 از روحانی عبور نخواهند کرد و اصولگرایان نیز در برابر ایشان یک کاندیدای جدی و مشخص دارند. درباره جمله نقل شده از آقای رسایی فکر می‌کنم متوجه منظور من نشده‌اند اما آقای روحانی قطعا کاندیدای اصلاح‌طلبان خواهد بود.

اخبار مرتبط

چرا باید رئیسی را ستود؟

قدردان ایران هستیم/ آمریکا جز محاصره، سودی برای ما ندارد

دولت روحانی شرایط رهبری را در «برجام» رعایت نکرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha